تعمیر ماکروویو در تهران

خدمات قابل ارائه در بخش تعمیر ماکروفر (ماکروویو) مستر امداد
مستر امداد با سابقه چندین ساله در صنعت تعمیرات لوازم دیجیتال و خانگی ، تخصصی ترین مرکز تعمیرات لوازم برقی خانگی از جمله مایکروویو می باشد. تعمیر ماکروفر در مستر امداد با استفاده از به روزترین ابزار و مهندسان مجرب انجام می شود.

ماکروویو به عنوان وسیله ای کاربردی که در کوتاه ترین زمان ممکن پخت و گرم کردن غذا را ممکن می سازد و به کارها سرعت می بخشد.

مشکلات متداولی که در ماکروویو اتفاق می افتد:

 • دیر گرم می کند
 • روشن نمی شود
 • در هنگام کار جرقه می زند
 • بعد از دقایقی خاموش می شود
 • عدم چرخش سینی
 • کار نکردن کلیدها
 • کار نکردن گریل ماکروفر
 • کندی چرخش سینی ماکروفر
 • باز نشدن درب مایکروویو و ماندن غذا داخل آن

مستر امداد این اطمینان را به شما می دهد که دیگر نگران تعمیر مایکروویو خود نباشید و خدمات سرویس و تعمیر ماکروفر خود را از ما بخواهید.

تعمیر ماکروفر پاناسونیک غرب تهران

تعمیر ماکروفر و تعمیر ماکروویو انواع برندهای موجود در بازار بدون محدودیت

 • سامسونگ Samsung
 • ال جی LG
 • پاناسونیک Panasonic
 • هاردستون Hardstone
 • مایدیا Midea
 • فلر Feller
 • اسماری Smary
 • دوو Deawoo
 • زیرووات Zerowatt
 • کنوود Kenwood
 • آکیا Aukia
 • بوش Bosch
 • هایسونگ Hisung
 • میکس Mix
 • دکستر Dexter

روند ارائه خدمات در بخش تعمیر مایکروویو پس از ارسال توسط مشتری :

ماکروفر مورد نظر به محض پذیرش در بخش مستر امداد، توسط کارشناسان بررسی و ایراد سیستم مشخص خواهد شد.
پس از عیب یابی برآورد هزینه ی تعمیر ، با اس ام اس و یا تماس تلفنی به مشتری اعلام می گردد.
پس از تایید نهایی توسط مشتری ، پروسه ی تعمیر آغاز خواهد شد.
اطلاع از وضعیت مایکروویو و پیگیری قطعه به صورت ارتباط تلفنی یا پیگیری از طریق سایت امکان پذیر می باشد.
پس از تعمیر ماکروفر و تحویل به مشتری تا زمان تست کامل و اطلاع از سلامت سیستم هیچ وجهی دریافت نخواهد شد.
چنانچه پس از برآورد هزینه و ایراد یابی ، مشتری به هر دلیلی از تعمیر ماکروفر خود منصرف گردد ،هیچ هزینه ای دریافت نمی گردد.
تمامی قطعات تعویض شده توسط مستر امداد ، قطعات اصلی و اورجینال و با ارائه گارانتی خواهد بود.

مایکروویو چیست؟

مایکروویو یکی از لوازم خانگی ست که انقلابی در آشپزخانه های مدرن بر پا کرده است. این وسیله طراحی شده است تا غذا را با استفاده از پرتوهای الکترومغناطیسی که اشیا را از درون گرم می کند، بپزد.

این وسیله برای گرم کردن سریع غذا استفاده شده و کارهای زمان بری مانند ذوب کردن کره یا گرم کردن َآب را به سرعت انجام می دهد. برخلاف فرهای قدیمی، مایکروویو غذا را از درون می پزد نه از بیرون. مایکروویو در ابتدا در آشپزخانه های تجاری مورد استفاده قرار می گرفت اما اکنون در اکثر خانه ها و آفیس ها از مایکروویو استفاده می شود.

طرز کار مایکروویو

مایکروویو امواج الکترومغناطیس را با فرکانس ۲۴/۲ گیگاهرتز و طول موج ۲/۱۲ سانتی متر به درون غذا می فرستد. این کار باعث می شود مولکول های آب در غذا به لرزش در آمده و در نتیجه اصطکاک مولکول های با هم، گرما ایجاد شود.

به این طریق غذا در مایکروویو از درون می پزد و به همین خاطر است که غذاهای یخ زده و یا خشک (مانند برنج) به خوبی در مایکروویو نمی پزند. رطوبت حاصل از یخ زدگی و غذاهایی که فاقد رطوبت هستند، به پرتوهای مایکروویو پاسخ سریع و یکنواخت نمی دهند.

برای حصول اطمینان از اینکه غذا یکنواخت می پزد، مایکروویوهای دارای یک صفحه چرخان هستند تا غذا را در هنگام پخت بچرخاند. مایکروویو حاصل یک اکتشاف تصادفی توسط دکتر پرسی لبارون اسپنسر ، یک خودآموز مهندسی الکترونیک که در شرکت رایتئون کار می کرد، می باشد.

در سال ۱۹۴۶، در حالی که او بر لوله های خلا مگنترون، برای بهبود تکنولوژی رادارر کار می کرد، در طول یک لوله خلا قدم می زد که متوجه شد شکلاتی که در جیبش بوده است، ذوب شده است. او فهمید که امواج میکرو که از لوله های خلا ساطع می شوند، قابلیت پخت غذا را دارند و برای امتحان این نظریه دانه ذرت را در مکان مشابه قرار داد. نتیجه آزمایش او اولین پاپ کورن درست شده با مایکروویو در دنیا بود.

در سال ۱۹۴۷، شرکت رایتئون اولین مایکروویو در دنیا را که وزنی بالای ۷۵۰ پوند و ارتفاعی به اندازه ۵ فوت داشت، به قیمت ۲۰۰۰ دلار تولید کرد که تنها در آشپزخانه های صنعتی استفاده می شد. رایتئون در سال ۱۹۵۲ اجازه استفاده از تکنولوژی مایکروویو را به شرکت تاپان استوو ، داد اما اولین مایکروویو این شرکت که در سال ۱۹۵۵ به بازار آمد، قیمتی حدود ۱۰۰۰ دلار داشت که بازار را از رایتئون ربود.

سپس رایتئون شرکت آمانا ، را در سال ۱۹۶۵ خرید که در سال ۱۹۶۷ مایکروویوی تولید کرد که قیمت آن ۶۰۰ دلار بود؛ که البته هنوز برای استفاده خانگی بالا بود. در ابتدا مایکروویو در ژاپن محبوب تر از امریکا بود. اما تا سال ۱۹۷۵ مردم امریکا به استفاده از مایکروویو رغبت بیشتری نشان دادند به این دلیل که می توانستند اجاق گازهایشان را بفروشند. تا سال ۱۹۷۶ مایکروویو که در خانه ۵۲ میلیون امریکایی وجود داشت، از ماشین ظرفشویی محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

بخش ها و لوازم جانبی مایکروویو

تمام مایکروویوها از اجزای پایه ای مختلفی تشکیل شده اند. یکی از این اجزا فیوز است که به کابل برق متصل می باشد. فیوز می تواند در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه و یا ایجاد اتصال کوتاه در یکی از مدارها، دستگاه را خاموش کند. جزء دیگر یک مبدل ولتاژ بالا می باشد که برق را به قسمت بعدی که مگنترون است، می فرستد. این دو قسمت کارشان تنظیم سطح مورد نیاز پرتوافکنی مایکروویو برای پخت غذا می باشد.

تابش پرتو توسط مایکروویو در مگنترون ایجاد می شود و پرتو در طول یک هدایت کننده که در بالای محفظه داخلی مایکروویو یعنی جایی که غذا در آن قرار دارد، می باشد، حرکت می کند. سپس این پرتو از یک تیغه همزن چرخان عبور کرده و بر غذا تابیده می شود و باعث گرم شدن آن می شود. دیواره محفظه داخلی مایکروویو از فلز ساخته شده است تا پرتوها را مدام بازتابیده کرده و به سمت غذا دوباره هدایت کند.

در مایکروویوهای مدرن، یک کلید ایمنی وجود دارد که زمانی که در مایکروویو باز است، انرژی آن را قطع می کند. مایکروویوها همچنین دارای تایمری هستند که به تور خودکار بعد از گذشت زمان تعیین شده، دستگاه را از کار کردن متوقف می کند. اکثر مایکروویوهای مدرن دارای ساعت، تایمر دیجیتال و صفحه چرخان برای چرخاندن غذا در هنگام پخت هستند. همچنین مایکروویوها دارای صفحه کلیدی هستند تا کاربر برنامه مورد نیاز خود را از آن طریق انتخاب کند.

علاوه بر این، مایکروویوها ممکن است دارای قفسه های متحرک و سنسورهایی برای جلوگیری از پخت بیش از حد غذا هستند.

انواع مختلف مایکروویو

مایکروویو رو میزی اولین مایکروویوی بود که به بازار وارد شد. سپس، مایکروویوهای بالای گاز و مایکروویوهای کابینتی به بازار ارائه شد. مایکرویووهای رومیزی ارزان قیمت تر بوده و حمل راحتی دارند. اما فضای با ارزش کانتر را اشغال می کنند. مزیت این مایکروویوهای این است که می توانید هنگام عوض کردن خانه خود آن ها را با خود ببرید. مایکروویوهای بالای گاز و کابینتی فضای کانتر را اشغال نمی کنند اما قیمت بالاتری دارند و قابل جابجایی نیستند و همچنین شاید نیاز باشد توسط فردی متخصص نصب شوند.

مایکروویوهای کانوکشن دارای المنت گرم کننده و فن هستند که غذا را با گرما دادن بیرونی و درونی می پزد.

مصرف انرژی مایکروویو

نرخ مصرف انرژی مایکروویو به طور معمول بین ۷۵۰ تا ۱۱۰۰ وات است. این مقدار بالاتر از یخچال و پایین تر از اتو می باشد. مصرف در واحد کیلووات بر ساعت حدود kWh 200 است که بیشتر از یک تلویزیون رنگی و کمتر از یک فر برقی ست. برای به جوش آوردن یک فنجان آب، یک مایکروویو ۲۵% بیشتر از یک اجاق گاز برقی انرژی مصرف می کند. البته این تفاوت ناچیز است و در هزینه ها تاثیر زیادی ندارد.

گرم کردن دوباره غذا در مایکروویو ۸۰% انرژی کمتری نسبت به گرم کردن آن با اجاق گاز معمولی مصرف می کند. این مسئله نشان دهنده این است که اولین مزیت مایکروویو در گرم کردن دوباره غذا و پخت مقدار کم غذا می باشد.

مزایای استفاده از مایکروویو

مایکروویو در پخت و گرم کردن غذا سریع تر از اجاق گازهای معمولی هستند. بعضی ویتامین ها وقتی غذا با مایکروویو پخته شود بیشتر از حالتی که با اجاق گاز پخته شود باقی می مانند. زیرا زمان طولانی در پخت مواد مغذی در غذا را از بین می برد. مایکروویو به جای استفاده از گاز و سوخت های فسیلی از برق استفاده می کند که باعث می شود اثر کربن کاهش پیدا کند. مایکروویو غذا را برشته نمی کند؛ مخصوصا پروتئین را. موجودات خطرناک و غیر مفید زمان کمتری برای رشد کردن در غذا دارند زیرا غذا در زمان کوتاهی در دمای بالایی قرار می گیرد و فورا استفاده می شود.

مطابق با قوانین سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا، تمام مایکروویوهای مدرن با کلیدهای خاموش کننده ای ساخته شده اند که زمانی که در آن باز باشد، دستگاه را از کار کردن باز می دارد. بعضی از مدل ها دارای سنسورهایی هستند که بخار و یا سطح دما را تشخیص داده و پخت غذا را در نقطه معینی متوقف کرده تا غذا خشک نشود. همچنین مایکروویوها باید دارای استانداردی باشند که مبنی بر این است که نباید بیش از ۵ میلی وات بر سانتی متر مربع را بیش از ۲ اینچ از واحد تابش انجام دهند. این استاندارد از به وجود آمدن هر گونه مشکل برای کسانی که در قلبشان از باتری استفاده می کنند، جلوگیری می کند.

خطرات مایکروویو

مایکروویوها همانطور که به علت کاربردهایشان شناخته شده هستند، به خاطر خطراتشان نیز معروف هستند. سازمان غذا و دارو دریافته است که پخت بعضی از غذاها ممکن است با عث تجمع آکریلامید که ماده ای سرطان زاست، شود. به علاوه، تحقیقات دیگر پیشنهاد می کنند که مایکروویو کردن غذاها بیشتر از سرخ کردنشان تولید آکریلامید کرده و مایکروویوهای قدرتمندتر بیشتر از انواع ضعیف ان، ماده مذکور را تولید می کنند. آب ممکن است در مایکروویو بیش از حد دارای گرما شود و به نقطه ای برسد که به شدت فوران کرده و باعث سوختگی شود. این اتفاق ممکن است زمانی که آب در ظرفی صاف و بدون ترک و خش مایکروویو شود، بیفتد. یکی دیگر از مخاطرات مایکروویو جرقه زدن اشیا فلزی در داخل آن می باشد که ممکن است منجر به آسیب رساندن به مایکروویو شود. این پدیده به علت انعکاس انرژی مایکرووویو به صورت آشفته از سطح فلز می باشد؛ خصوصا اشیا تیز مانند چاقو و یا اشیا فلزی نا منظم مانند فویل آلومینیومی. اجسام فلزی که شکل مناسبی داشته باشند، مانند ماهیتابه ها که پیتزای مایکروویوی در آن ها پخته می شود، انرژی مایکروویو را به سمت غذا می تابانند و باعث می شوند غذا بیشتر از حالت عادی برشته شود. در معرض پرتوهای مایکروویو قرار گرفتن به صورت مستقیم، ممکن است باعث سوختگی های جدی شود. به همین دلیل است که مکانیزم ایمنی بسته ماندن در مایکروویو هنگامی که غذا در حال پختن است، طراحی شده است. برخی ظروف پلاستیکی ممکن است در مایکروویو ذوب شوند.

در هر حال خطراتی نیز برای مایکروویو ذکر می شود که یا حقیقت ندارند و یا اتفاق افتادن آن ها به شدت نادر است. برای مثال، خطراتی که برای کسانی که در قلبشان از باتری استفاده می کنند، به علت تنظیمات و محدود شدن تابش مایکروویوها از بین رفته است؛ ضمن این که باتری های جدید طوری طراحی شده اند که محافظی در برابر چنین تابش هایی داشته باشند.

جراحت های حاصل از تابش مایکروویو به علت امکانات ایمنی مایکروویوهای جدید تقریبا غیر ممکن است و بر خلاف گفته شایعه سازان، هیچ اشعه هسته ای توسط این دستگاه تولید نمی شود.

توصیه های ایمنی برای استفاده از مایکروویو

مایکروویو در صورتی که درش خراب است و یا به طور درست و ایمن بسته نمی شود، هرگز نباید روشن شود.

اجسام فلزی نباید در مایکروویو قرار داده شوند مگر اینکه برای استفاده در مایکروویو طراحی شده باشند.

گرم کردن مایعات در مایکروویو باید با احتیاط انجام شود و در هنگام بیرون آوردن از مایکروویو از دستکش فر استفاده شود.

مایکروویو باید به طور منظم تمیز شود و نباید در حالی که خالی است، روشن شود

طراحی سایت و سئو توسط تیم نرم افزاری مستر امداد انجام شده است.
تماس فوری