تعمیرات جاروبرقی بوش یکی از خدماتی است که در شرکت مستر امداد برای همشهریان عزیز تهرانی ارائه می شود. این با تکیه بر تکنسین‌های حرفه‌ایی خود در زمینه‌ تعمیر جارو برقی، آماده ارائه خدمات می‌باشد. تعمیرات ما دارای ضمانت نامه کتبی بوده و در صورت نیاز به تعویض قطعه‌ از بهترین قطعات ارجینال استفاده می‌شود.

در این نوشته ما در مورد تعمیرات جاروبرقی بوش و در رابطه با مشکلات اصلی بیشتر جاروبرقی ها از جمله روشن نشدن جاروبرقی، کم شدن قدرت مکش جاروبرقی، صدای زیاد جاروبرقی صحبت می‌کنیم. و نحوه‌ عیب‌یابی و تعمیر جارو برقی را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

عیوب رایج جاروبرقی بوش

شایع ترین مواردی که باعث نیاز به تعمیرات جاروبرقی بوش می شود:

جارو برقی روشن نمی‌شود

شایع ترین علت برای روشن نشدن جاروبرقی در تعمیرات جاروبرقی بوش خراب شدن دو شاخه جاروبرقی می باشد. برای شناسایی و رفع این عیب بدنه جارو باز شده و به وسیله ولت‌ متر رسیدن برق به سیم ‌جمع‌کن مشاهده می شود. برای این آزمایش می‌بایست دو شاخه را وارد پریز نموده و چون دستگاه دارای برق است بسیار دقت نمایید. در این آزمایش اگر مشکل از سیم رابط یا دوشاخه باشد، ابتدا دوشاخه را بررسی نمایید و سپس نسبت به تعویض سیم رابط اقدام کنید.

همچنین در اکثر موارد تعمیرات جاروبرقی بوش این گونه دیده می‌شود که برق وارد سیم‌جمع‌کن شده ولی به سبب عدم اتصال شاخک‌های سیم جمع کن به حلقه‌های گردان قرقره، فاز یا نول و گاها هر دو وارد دستگاه نمی‌شوند و در نتیجه جاروبرقی روشن نخواهد شد.

عیوب رایج جاروبرقی بوش

جهت رفع عیب کافی است شاخک‌ها را کمی به حالت عمود نزدیک نموده، سپس قرقره را بر روی آن‌ها قرار دهیم. در نتیجه این عمل حلقه‌های گردان برشاخک‌ها فشار وارد نموده و آن‌ها را به طرف پایین می‌راند. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن‌ها و حلقه‌های گردان را من بعد ایجاد خواهد نمود.

همچنین اگر موتور کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن روشن نخواهد شد زیرا بسیاری از پیچک‌های آرمیچر و همچنین پیچک‌های قطب‌ها کاملا سوخته‌اند. سوختن کامل موتور معمولا پس از مرحله نیم‌سوز شدن است. معمولا موتور‌ها در حالت نیم‌سوز مدتی به کار ادامه می‌دهند تا اینکه پیچک‌های بیشتری آسیب خواهند دید و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع می‌شود. (مرحله سوختگی کامل).

موتور جارو برقی روشن می‌شود اما قدرت چندانی ندارد

کلکتور کثیف است

جهت تمیز نمودن کلکتور بهترین روش استفاده از تینر‌های فرار قوی و یا بنزین است. توصیه می‌شود برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده نکنید زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه‌ها قرار گرفته و سبب اتصال آن‌ها به یکدیگر شود که در نتیجه آرمیچر خواهد سوخت.

به هنگام شستشوی آرمیچر با مسواک و مواد فرار، آرمیچر را به گونه‌ای در دست بگیرید که کلکتور بر روی زمین قرار گرفته و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاک‌کننده روی سیم‌پیچ‌ها به آن‌ها آسیب می‌رساند به همین سبب می‌بایست سیم‌پیچ‌ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار داشته باشند.

نیم‌سوز بودن موتور

یک موتور نیم‌سوز قدرت زیادی نداشته و بلافاصله داغ می‌کند. در تعمیرات جاروبرقی بوش موتور نیم‌سوز شده را می‌توان بدون باز نمودن جارو با اندازه‌گیری جریان مصرفی دستگاه تشخیص داد. جریان مصرفی یک موتور نیم‌سوز شده معمولا یا چندین برابر جریان نامی دستگاه است و یا جریان مصرفی بسیار ناچیزی می‌کشد.

تعمیر جاروبرقی بوش

مکش جارو برقی ضعیف است

ضعیف بودن موتور و همچنین پر بودن کیسه زباله می توان باعث کاهش مکش دستگاه شده باشد. کیسه را تخلیه نموده و اگر از نوع پارچه‌ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ‌های پارچه خارج گردند. همچنین اگر لوله‌های رابط مسدود و یا سوراخ شده باشند نیز مکش دستگاه کاهش می یابد.

لوله‌های رابط مکش را از حیث ایجاد سوراخ در آن‌ها بررسی نمایید و اگر وسیله ای مانند پارچه و یا پلاستیک در آن‌ها گیر نموده، نسبت به خارج نمودنش اقدام نمایید. در بررسی لوله‌های مکنده همیشه به تمیز نمودن برس اصلی جاروبرقی توجه زیادی را معطوف دارید.

شرکت مستر امداد با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسین های مجرب ، متعهد و آموزش دیده در ارتباط با تعمیرات کلیه محصولات بوش جزء قدیمی ترین ها در این عرصه می باشد . ما در مستر امداد مفتخر هستیم با استفاده از تجربیات و قوانین مدیریت و رضایتمندی مشتری در این عرصه بهترین باشیم. انواع تعمیرات تخصصی کلیه محصولات بوش به خصوص تعمیرات جاروبرقی بوش را با تامین قطعات فابریک از ما بخواهید.

بیشتر بخوانید:

تعمیر لباسشویی

تعمیر ماکروویو

تعمیر کولر گازی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *