تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در منزل

عملکرد ماشین‌های ظرف‌شویی مبتنی بر استفاده از آب آن هم به مقدار زیاد است. پمپ تخلیه در ماشین ظرفشویی موظف است تا پساب ناشی از شستن ظروف را در دوره‌های شستشو ظروف تخلیه کند. ازاین‌رو این عملکرد پمپ تخلیه نسبت به دیگر قطعات این دستگاه اهمیت بیشتری دارد. درصورتی‌که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شده است و به تعمیر آن نیاز دارید بهتر است بدانید که تعمیر آن چندان دشوار نیست.

درصورتی‌که فرد ابزار لازم برای تعمیر پمپ تخلیه را در دسترس داشته باشد و با داشتن تجربه اندک می‌تواند اقدام به تعمیر این قطعه از ماشین ظرفشویی کند. قبل از این‌که نسبت به تعویض یا تعویض این قطعه از ماشین ظرف‌شویی خود اقدام کنید بهتر است مشکل را شناسایی کنید که این مرحله اندکی دشوار است. در صورت تشخیص صحیح زمان تعویض پمپ تخلیه عمر دستگاه را نیز افزایش خواهیم داد.

یکی از نمایندگی‌های معتبر در تهران در زمینه تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نمایندگی تعمیر لوازم‌خانگی مستر امداد می‌باشد که تمامی تکنسین‌های آن در این زمینه تجربه و مهارت کافی دارند و دوره‌های موردنیاز را برای این امر گذرانده‌اند. در صورت تماس با تکنسین‌های این نمایندگی می‌توانید ابتدا مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و خود اقدامات لازم را برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی انجام دهید، اما درصورتی‌که نتوانستید خودتان این دستگاه را تعمیر کنید آن‌ها در کوتاه‌ترین فرصت ممکن به محل شما اعزام می‌شوند و خدماتی از قبیل تعمیر فوری، تعمیر ارزان، تعمیر با ضمانت ۶ ماهه و در نهایت تعمیر در محل به شما ارائه می‌دهند.

بررسی مشکلات موجود در پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی

قبل از انجام هرگونه اقدامی برای تعمیر و یا تعویض پمپ تخلیه این دستگاه بهتر است ابتدا آن را به‌صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار دهید تا از خراب بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • در مرحله اول اطمینان حاصل کنید که دستگاه از برق کشیده شده است.
  • برای جداسازی پمپ تخلیه از حوضچه می‌توانید از یک پیچ‌گوشتی دوسو استفاده کرده و بست مخصوص را به‌صورت کشویی باز کنید.
  • وجود جریان در موتور پمپ تخلیه نیز باید با استفاده از مولتی متر مورد بررسی قرار بگیرد. درصورتی‌که جریان در موتور دستگاه وجود نداشته باشد یا انرژی گرفته می‌شود اما دستگاه روشن نمی‌شود، احتمال زیاد پمپ تخلیه دستگاه شما خراب شده است و باید اقدامات لازم را نسبت به تعویض آن انجام دهید.
  • این نکته را باید همواره در خاطر داشته باشید که درصورتی‌که اهم متر مقدار مقاومت پمپ تخلیه را ۲۵۷ نمایش دهد. پمپ تخلیه سالم است و دیگر دلایل مکانیکی ممکن است باعث خرابی دستگاه شما شده باشد.

نحوه تعمیر پمپ تخلیه

درصورتی‌که با خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مواجه شدید باید نسبت به تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید. در برخی مواقع دلیل اصلی خرابی پمپ تخلیه این دستگاه مکانیکی می‌باشد بدین معنا که ممکن است لوله این پمپ سوراخ شده باشد یا به دلیل انباشته شدن باقیمانده غذاها در فیلتر دستگاه رسوبات مشاهده شود و یا به طور کل مسدود شده باشد. خرابی هر یک از قطعات پمپ تخلیه همچون پروانه، دریچه، موتور و شلنگ نیز ممکن است باعث خرابی پمپ تخلیه شود و در این شرایط به تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی نیاز پیدا خواهید کرد.

بهتر است تعمیر این قطعه از دستگاه خود را به تکنسین‌های حرفه‌ای و باتجربه بسپارید تا این کار را به بهترین نحو برای شما انجام دهند. درصورتی‌که خرابی دستگاه به دلیل وجود مشکل در یکی از قطعات این دستگاه باشد با رفع مشکل آن قطعه می‌توان تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی را انجام داد.
در برخی از مواقع نیز ممکن است مشکلات الکتریکی باعث خرابی پمپ تخلیه دستگاه شما شوند. سوختن بوئین پمپ تخلیه یا وجود مشکل در عملیات برق‌رسانی ممکن است باعث خرابی این قطعه از دستگاه شما شود. در این شرایط نیز بهتر است اقدامات لازم را برای تعویض پمپ تخلیه انجام دهید.

تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی در منزل

مراحل تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی توسط تعمیرکاران حرفه‌ای

مراحل تعمیر پمپ تخلیه این دستگاه توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای و مجاز به شرح زیر می‌باشد:

تعمیر پمپ تخلیه بهتر است تنها زمانی توسط خود فرد انجام گیرد که فرد از جزئیات دستگاه و نحوه تعمیر آن اطلاعات کافی در اختیار داشته باشد. ازاین‌رو در مواردی که تصور می‌کنید تعمیر پمپ تخلیه این دستگاه برای شما دشوار و سخت است و با تعمیر آن ممکن است به دیگر بخش‌های ماشین ظرفشویی صدماتی وارد کنید بهتر است این کار را به یک تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه بسپارید تا از خسارات و صدمات احتمالی بعدی تا حد قابل‌توجهی پیشگیری نمایید.

با صرف هزینه بسیار اندک می‌توانید از تکنسین‌های دوره‌دیده و آموزش‌دیده نمایندگی تعمیر لوازم‌خانگی مستر امداد بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نمایندگی می‌توان به ارائه خدمات در محل اشاره کرد که این امر برای کاربران ماشین ظرفشویی به‌عنوان یک ویژگی مثبت محسوب می‌شود، زیرا ماشین ظرفشویی وزن زیادی دارد و به همین دلیل نمی‌توان برای هر بار تعمیر آن را به تعمیرگاه انتقال داد.

این جابه‌جایی‌ها ممکن است صدمات و خسارات جبران‌ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. تکنسین‌های این نمایندگی برای کسب رضایت مشتریان تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را در منزل شما انجام می‌دهند. شما می‌توانید همچنین خدماتی از قبیل تعمیر هود، تعمیر پکیج و تعمیر اجاق گاز خود را از تکنسین‌های این نمایندگی بخواهید.

تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرف‌شویی

درصورتی‌که به تعویض پمپ تخلیه دستگاه خود نیاز پیدا کردید باید مراحل زیرا را به ترتیب طی کنید.

  • در مرحله اول توصیه می‌شود نکات ایمنی و احتیاط را رعایت کنید.
  • سپس ماشین ظرف‌شویی را به پشت خوابانده و صفحه زیرین آن را خارج کنید.
  • در مرحله بعد می‌توان سنسور آنتی فلو را خارج کرد. قبل از این‌که این سنسور را خارج کنید بهتر است از مدارهای آن عکس بگیرید.
  • در مرحله نهایی پمپ تخلیه را بازکرده و نمونه جدید را جایگزین نمونه قبلی کنید.
  • برای تعویض پمپ تخلیه این دستگاه به ابزاری از قبیل پیچ‌گوشتی، انبردست، دم باریک و دستکش نیاز خواهید داشت.
  • برای آزادسازی خارهای پمپ تخلیه کافی است این قطعه را با زاویه ۴۵ درجه و در جهت عکس عقربه‌های ساعت بچرخانید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *