هود

یکی از لوازم خانگی ضروری که امروزه در اکثر خانه های مسکونی به چشم می آید هود می باشد. هود آشپزخانه در برندها و مدل های مختلف تولید و وارد عرصه بازار شده است. این وسیله نیز همانند دیگر لوازم خانگی گاهی اوقات به تعمیر و سرویس نیاز پیدا می کند. پس از بررسی علل خرابی هود قیمت تعمیر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این هزینه به عوامل مختلف از جمله صفحه کلید کنترل لمسی و صفحه کلید کنترل کلاسیک بستگی دارد.

موتور هود مهمترین بخش این دستگاه را نشکیل می دهد که در صورتی که یکی از علل خرابی هود باشد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. در ادامه مشکلات رایج هود آشپزخانه و علل خرابی هود را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

علل خرابی هود آشپزخانه

به طورکلی می توان گفت هود آشپزخانه از قطعات مختلف همچون موتور، چراغ ، گیره نگهدارنده و دکمه کنترل تشکیل شده است. در صورت مشاهده هرگونه مشکل در این وسیله می توان علل خرابی را به یکی از این چهار قطعه نسبت داد.هود

به طورکلی علل خرابی ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

  • وجود مشکل در نوسانات برقی
  • استفاده بیش از حد و طولانی مدت و استفاده نامناسب از آن
  • کثیف بودن فیلتر آلومینیومی موجود در بخش زیرین
  • عدم استفاده از محافظ های مخصوص
  • عدم نظافت به صورت صحیح
  • عدم سرویس به صورت سالیانه
  • عدم توجه به خرابی های جزئی که ممکن است باعث ایجاد مشکلات بزرگتر شوند.

در ادامه قصد داریم تا دیگر مشکلات رایج و علل خرابی را مورد بررسی قرار دهیم. با شناخت علل خرابی گاهی اوقات می توانید خودتان نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.هود

شنیده شدن صدا از موتور هود

در صورتی که از موتور صداهای عجیب و بلند می شنوید مهمترین علل احتمالی آن ممکن است مواجه شدن موتور با مشکل برای راه اندازی فن می باشد. در صورتی که هود آشپزخانه به این مرحله برسد باید در کمترین فرصت منتظر از کار افتادن موتور به طورکلی باشید. از این رو در صورت مواجهه با این مشکل توصیه می کنیم بلافاصله نسبت به تعویض موتور اقدام نمایید.

کار کردن هود به صورت پر سر و صدا

یکی دیگر از مشکلات رایج کار کردن به صورت پر سر و صدا می باشد. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به شل شدن یکی از قطعات آن اشاره کرد. برای رفع این مشکل می توان هود را باز کرده تا قطعه شل شده را محکم کرده و یا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

نم دادن هود

یکی دیگر از مشکلات نم دادن آن می باشد. به طورکلی وظیفه هود جذب رطوبت موجود در فضای آشپزخانه می باشد. گاهی اوقات ممکن است با نشتی مواجه شوید بدین معنا که رطوبت جمع شده در داخل از ناحیه ای بیرون بزند و روی زمین بریزد.

یکی از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج ممکن است کثیفی اجزای داخلی این وسیله باشد. ممکن است این قطعات بیش از حد کثیف و یا مرطوب شده باشند به طوری که نتوانند رطوبت بیشتری را به خود جذب کنند.هود

کار نکردن هود

یکی از علل خرابی این وسیله و روشن نشدن آن به صورت کلی ممکن است به دلیل قطع شدن مدار دستگاه شما باشد که در این صورت باید نسبت به اتصال مجدد آن اقدام کرد. همچنین از دیگر علل خرابی و این مشکل می توان به سوختن یکی از قطعات اشاره کرد. یکی دیگر از علل خرابی و این مشکل نیز ممکن است خراب بودن فیوز دستگاه باشد که در این صورت باید نسبت به تعویض فیوز اقدام نمود.

مشکل قطعی سیم

یکی دیگر از علل خرابی وجود مشکل در سیم ها و یا قطعی آن می باشد. در صورتی که این وسیله را در مکان مناسب در آشپزخانه قرار ندهید ممکن است سیم های آن ذوب شوند و یا ممکن است سیم ها قطع و یا شل شوند که در این صورت روشن نخواهد شد. برای یافتن علل خرابی و این مشکل رایج باید اجزای داخلی آن و سیم ها را مورد بررسی قرار دهید. ممکن است سوختگی و یا خرابی سیم ها مشاهده شود و یا برخی از سیم ها از جای خود خارج شده باشند. در صورت عدم مشاهده مشکل در سیم ها باید با استفاده از اهم سنج بررسی کنید که آیا سیم های متصل به دکمه روشن و خاموش دارای برق هستند.

در صورتی که اهم سنج عددی غیر از صفر را نشان دهد بدون شک سوئیچ روشن خاموش دارای مشکل است و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

عدم تهویه هوای آشپزخانه توسط هود

یکی دیگر از مشکلات رایج عدم تهویه هوای آشپزخانه می باشد. این مشکل در اکثر هودها پس از نصب مشاهده می شود. اما بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که این مشکل گذراست و در مدت چند روز به صورت خودکار حل می شود.هود

اما در صورتی که این مشکل پس از چند هفته استفاده دوباره رخ دهد علل خرابی و این مشکل رایج ممکن است تمیز نبودن فیلترها باشد. وجود مشکل در لوله های تهویه نیز می تواند علل خرابی باشد، در این صورت دستگاه قادر به مکش به خوبی نخواهد بود. با تمیز کردن قطعات به صورت متناوب می توان از ایجاد این مشکل جلوگیری کرد.

نمایندگی مستر امداد و تعمیر هود

مستر امداد یکی از نمایندگی های تعمیرات هود انواع برند همچون هود ال جی، هود ساسمونگ، هود بوش، هود اخوان، هود بیمکث و … در تهران می باشد که مناطق زیادی را تحت پوشش قرار می دهد. این مرکز تعمیراتی خدمات خود را در سریع ترین زمان ممکن و با قیمت منصفانه به مشتریان خود ارائه می دهد. تکنسین های تخصصی مستر امداد سرویس های دوره ای هود را با قیمتی منصفانه به مشتریان خود ارائه می دهند.

هدف کادر حرفه ای و متخصص مستر امداد همواره جلب رضایت مشتری، ارائه خدمات متمایز، ارائه گارانتی، انجام تعمیرات هود به صورت منحصر به فرد با داشتن تجربه و تخصص کافی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *