کار نکردن صفحه لمسی هود آشپزخانه و تعمیر آن

ممکن است هر کدام از وسایل خانه مثل هود آشپزخانه روزی دچار عیب شده و در این زمان نیاز به تعمیرکار حرفه ای داشته باشید تا در کوتاه ترین زمان و با دقت بالا بتواند عیب یابی و تعمیر فوری را انجام دهد. به شما پیشنهاد می دهیم حداقل یکبار به نمایندگی ما اعتماد کنید. در این صورت در واقع به تیمی از تعمیرکاران حرفه ای اعتماد کرده اید که با تجهیزات کامل و متدهای پیشرفته، عیب یاب و تعمیرات را انجام می دهند. برای استفاده از خدمات این مرکز هم می توانید مشکل رخ داده را از طریق تماس تلفنی به کارشناسان ما اطلاع دهید . هم اینکه امکان ثبت درخواست به صورت آنلاین فراهم شده است.

عیوب رایج در هود آشپزخانه

عیوب رایج در هود آشپزخانه را در زیر بخوانید:

صفحه لمسی هود روشن نمی شود

– ممکن است قدرت لمسی ان ضعیف شده باشد در نتیجه باید تعمیر شود.

– همچنین امکان دارد این صفحه کامل خراب شده و نیاز به تعویض دارد.البته گاها اتصالی در قطعات داخلی منجر به بروز این عیب خواهد شد.

هود آشپزخانه روشن نمی شود

۱- بررسی کنید که برق آشپزخانه قطع نشده باشد.

۲- از سالم بودن پریز برق و دوشاخه هود سالم باشد.

۳- این احتمال نیز وجود دارد که اتصالات داخلی هود دچار مشکل شده باشد.

هود آشپزخانه مکش خوبی ندارد

۱- حتما باید فیلتر هود را در زمان های مشخص تمیز و یا تعویض کنید.

۲- ممکن است که موتور هود خراب شده است.

۳- خرابی پروانه هود آشپزخانه نیز منجر به این مشکل می شود.

با روشن شدن هود ، فیوز قطع خواهد شد

۱- ممکن است در مدار داخلی هود اتصال کوتاه برقرار باشد.

۲- می تواند نشانه ای باشد که موتور هود در حال سوختن است.

هود موقع روشن بودن، صدای زیادی دارد

۱- شاید پروانه های داخل هود گیر کرده باست.

۲- امکان دارد اتصالات داخلی موتور ساییده شده باشد.

کار نکردن صفحه لمسی هود آشپزخانه و تعمیر آن

خدمات نمایندگی تعمیرات مستر امداد

۱- تنها وظیفه شما، اعلام خرابی در وسیله است از این پس مسئولیت تمامی امور با ما خواهد بود. در اولین فرصت برای تعمیر هود در محل، تعمیرکاران خود را به منزل شما اعزام خواهیم کرد. البته ما تعمیر کلیه وسایل شامل تعمیر ماکروویو، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر اجاق گاز، تعمیر یخچال و فریزر و… را در حضور خودتان در محل انجام می دهیم.

۲- با هدف حمایت از شما عزیزان در صورت بروز مجدد همین عیب، ضمانت نامه ۶ ماهه را در نظر گرفته ایم که در این مدت خدمات به صورت رایگان خواهد بود.

۳- برای بهره مندی از تخفیفات بیشتر نمایندگی، در صورتی که گارانتی دستگاه منقضی نشده است حتما به تکنسین تحویل دهید تا در محاسبه هزینه نهایی محاسبه شود.

۴- اطمینان داشته باشید که در این مرکز قیمت ها براساس نرخ مصوبه اتحادیه محاسبه می شود و برای جلب اعتماد شما عزیزان، فاکتور به مهر نمایندگی ارائه خواهد شد.

۵- ممکن است قطعه ای خراب شده باشد. در این صورت ابتدا تعمیرکاران ما تلاش می کنند تا مشکل رخ داده را رفع کنند اما اگر نیاز به تعویض برخی از قطعات باشد، به شما اطمینان می دهیم که از انواع اصل دارای گارانتی استفاده خواهد شد.

۶- برای نصب و راه اندازی هود آشپزخانه کافی است با مرکز گرفته و از کارشناسان ما کمک بگیرید.

۷- در صورتی که در زمان خرابی هود آشپزخانه گارانتی آن اعتبار داشته باشد حتما به تعمیرکار تحویل دهید در این صورت از تخفیف بیشتر بهره مند خواهید شد.

۸- جالب است بدانید در اغلب موارد تعمیرکاران دیده اند عیب رخ داده در وسیله، سطحی است و خود فرد می توانسته آن را رفع کند منتهی به کمی راهنمایی نیاز دارد. در این صورت کارشناسان ما بدون هیچ هزینه ای به صورت تلفنی به شما کمک خواهند کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *