مایکروویو ال جی

ال جی یکی از مهمترین و معروف ترین برندهای فعال در صنعت تولید انواع لوازم برقی خانگی است. خوشبختانه تنوع برندها در این زمینه این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا براساس هزینه موجود و کارایی مد نظر، وسیله را از برند مناسب خریداری نمایند. ال جی در تولید مایکروویو سعی دارد تنوع از نظر شکل ظاهری، تعداد برنامه ها و کارایی دستگاه، اندازه و… لحاظ نمایند تا با تولید مدل های مختلف، بتواند بهترین کالا را در اختیار مردم قرار دهد.

معرفی انواع مدل های مایکروویو ال جی

مایکروویو ال جی در مدل های بسیار متنوع طراحی و تولید می شوند که مهمترین تفاوت میان آن ها، میزان برخورداری از تکنولوژی های روز است. بر این اساس، دو مدل بسیار مهم مایکروویو ال جی که هر کدام در انواع مختلف ساخته می شوند عبارتند از:

 • مایکروویو سولار درام

سولاردام ال‌ جی این قابلیت را دارد که از زیر گریل کند در نتیجه شبیه به یک فر عمل خواهد کرد. از طرف دیگر چون حرارت از قسمت زیرین ساطع می شود به پخت بهتر غذا کمک کرده و در نتیجه همانند اجاق گاز به شما کمک می کند سریع تر بتوانید غذا را آماده کنید.مایکروویو ال جی

 • مایکروویو نئوشف

این نوع مایکروویو دارای سیستم اینورتر هوشمند است که به صورت یکنواخت دما را در داخل دستگاه پخش نموده و از سویی دیگر دارای قدرت یخ زدایی یکنواخت است در نتیجه مواد غذایی بدون اینکه کیفیت خود را از دست دهند، از حالت انجماد خارج می شوند.

برخی از مشکلات شایع در مایکروویو ال جی

در هر وسیله برقی ممکن است عیوبی رخ بدهد که عمدتا توسط خود شما قابل تشخیص هستند.  ال جی برای مایکروویوهای تولید خود، دفترچه راهنما در نظر گرفته است که با بیان این مشکلات رایج، کمک می کند تا شما سریع تر متوجه دلیل رخ دادن آن شده و از پیشرفت مشکل جلوگیری نمایید و یا جهت تعمیر مایکروویو خود قدام کنید. در این قسمت از مقاله به بررسی این عیوب خواهیم پرداخت.

 • چرا مایکروویو شما گرم نمی کند؟

چند دلیل اساسی برای گرم نکردن مایکروویو وجود دارد که عبارتند از:

 1. محیط داخلی مایکروویو باید تمیز باشد در غیر این صورت بخشی از انرژی، صرف گرم شدن بقایای غذا در داخل دستگاه شده و در نتیجه غذا به خوبی گرم نمی شود.
 2. به حجم غذا دقت کنید. هر چه میزان غذا زیاد و همچنین غذا چرب تر باشد، طبیعتا به زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارد.
 3. ممکن است ولتاژ برق کافی نباشد. به طور اگر دستگاه را در ساعات اوج مصرف برق روشن کنید، به دلیل اینکه توان برق کافی نیست، غذا در تایم تنظیم شده خود گرم نمی شود.مایکروویو ال جی

در صورتی که موارد بالا رعایت شده و هنوز هم غذا به خوبی گرم نمی شود، یک لیوان آب داخل دستگاه بگذارید. این آب باید با جریان برق ۹۰۰ ولت، به مدت ۳ دقیقه گرم شود در غیر این صورت مشکل را به متخصص گزارش کنید.

 • سینی مایکروویو نمی چرخد.

قبل از اینکه با نمایندگی تماس گرفته و این مشکل را گزارش کنید، در ابتدا به خوبی سینی مایکروویو را تمیز کنید شاید از غذای قبلی، کمی بر روی صفحه ریخته و زیر سینی گیر کرده باشد. سپس یک ظرف آب را روی آن قرار دهید. در صورتی که باز هم نچرخید، مشکل را به مهندسین ما در نمایندگی مستر امداد گزارش کنید.

 • چرا مایکروویو روشن نمی شود؟

به خاطر داشته باشید که شاید ساده ترین موارد، منجر به بروز عیب در دستگاه شده اند لذا شما نیز از دلایل ابتدایی شروع کنید:

 1. آیا جریان برق خانه وصل است؟
 2. آیا پریز برق سالم است؟
 3. دو شاخه دستگاه مشکل پیدا نکرده است؟
 4. مطمئن هستید که قفل کودک دستگاه فعالی نیست؟

در صورتی که هیچکدام از موارد فوق در روشن نشدن مایکروویو نقش نداشت، اکنون با تعمیرکار صحبت کنید.مایکروویو ال جی

 • مایکروویو جرقه می زند.

در بیشتر مواقع علت جرقه زدن دستگاه، نوع ظروفی است که در داخل مایکروویو قرار داده اید. برای مثال اگر یک ظرف شیشه ای را داخل مایکروویو بگذارید، قطعا به دلیل برخورد اشعه با آن، جرقه خواهد زد. لذا برای اطمینان از اینکه آیا وسیله خراب هست یا نه، ابتدا یک ظرف شیشه ای را آب کرده و داخل دستگاه قرار دهید. اگر در زمان روشن بودن، جرقه مشاهده نشد به این معناست که مایکروویو عیب نداشته و مشکل، از نوع ظروفی بوده است که قبلا استفاده کرده اید اما در صورت بروز جرقه، سریعا از متخصص کمک بگیرید شاید اتصالات برقی آن دچار عیب شده باشند.

 • از مایکروویو دود بیرون می آید.

بارها دیده ایم که مشتریان از بیرون آمدن دود از دستگاه شکایت می کنند. اما در ابتدا لازم است چند مورد را بررسی کنید:

 • ممکن است غذا در حال سوختن باشد سریعا وضعیت غذا را چک کنید.
 • در زمان گذاشتن غذا داخل مایکروویو مراقب باشید که غذا روی سینی نریزد.

در صورتی که این دو مشکل وجود نداشت، به این معنا است که اتصالات برقی وسیله دچار عیب شده است. سریعا جریان برق را قطع کرده و از متخصص سوال کنید.

 • مایکروویو در حین کار کردن، خاموش می شود.

این اتفاق به دلیل نقص در سیستم برق رسانی وسیله رخ می دهد. در صورتی که مایکروویو به مدت طولانی کار کرده و یا اینکه در کنار یک وسیله گرم همانند اجحاق گاز باشد، دمای ان بالا رفته و در نتیجه به صورت اتوماتیک خاموش می شود. در غیر این صورت، اختلالات فنی در وسیله و یا در برق خانه منجر به این اتفاق شده است.مایکروویو ال جی

 • از مایکروویو صدای زیادی شنیده می شود.

این مشکل می تواند چند دلیل داشته باشد:

 • ابتدا چک کنید که آیا سینی مایکروویو را درست سر جایش گذاشته اید یا نه.
 • اگر بر روی ر وسیله تزئینی قرار دهید نیز ممکن است منجر به این مشکل گردد.
 • ظرف غذای داخلی دستگاه نباید بیش از اندازه پر و سنگین باشد.

در غیر این صورت، حتما مشکل فنی در دستگاه رخ داده و باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *