ساید بای ساید ال جی

ورود یخچال های ساید بای ساید به جمع لوازم خانگی، تحولی در تولید انواع یخچال و فریزر ایجاد نمود به گونه ای که امروزه افراد زیادی علاقمند به خرید ساید بای ساید هستند. غالب برندهایی که در صنعت تولید لوازم برقی خانگی فعالیت دارند، مدل های بسیار متنوع از نظر کارایی و شکل ظاهری ساید بای ساید را نیز تولید می کنند که در این میان برند ال جی، از جمله بهترین و شناخته شده ترین برندها محسوب می شود. اما به هر حال هر نوع وسیله ای همانند یخچال و ساید بای ساید ال جی نیز ممکن است به هر دلیل، دچار عیب شود. در این مقاله ما در مورد مشکلات رایج این نوع یخچال ها صحبت خواهیم کرد.

مدل های یخچال و ساید بای ساید ال جی

یخچال و ساید بای ساید ال جی در مدل های بسیار متنوع تولید می شوند. در ابتدا از نظر شکل، اندازه و رنگ ظاهری، تنوع در این کالا براساس سلیقه های مختلف دیده می شود تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید. از سویی دیگر، تنوع در تکنولوژی نیز در ساید بای سایدهای ال جی دیده می شود. همین دو عامل بر روی قیمت نهایی دستگاه تاثیر می گذارد. هر چه یخچال به تکنولوژی های بیشتر مجهز بوده و به روز باشد، کارایی آن بیشتر خواهد بود در نتیجه قیمت بیشتر خواهد داشت. البته سعی بر این است که مدل های جدید یخچال و ساید بای ساید ال جی کمترین مصرف انرژی و بیشترین بازدهی را داشته باشند در این صورت از نظر زیست محیطی نیز مفیدتر خواهند بود.ساید بای ساید ال جی

مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی مستر امداد آماده ارائه خدمات و خدمت رسانی در زمینه تعمیر ساید بای ساید، تعمیر کولر گازی، تعمیر اجاق گاز، تعمیرجاروبرقی، تعمیر ظرفشویی و لباسشویی و … به شما عزیزان می باشد.

مشکلات یخچال و ساید بای ساید ال جی

 • یخچال به اندازه کافی خنک نمی کند.

یکی از مشکلاتی که احتمال دارد حتی برای ساید بای ساید شما نیز رخ بدهد، نبود هوای خنک در داخل یخچال است که چند دلیل می تواند داشته باشد:

 • در ابتدا باید دمای ساید بای ساید را کنترل کنید و از تنظیم بودن آن مطمئن شوید.
 • شما در ابتدا باید حجم مواد غذایی و چیدمان آن ها داخل یخچال را چک کنید. به هیچ عنوان نباید بیشتر از ظرفیت ساید بای ساید داخل آن مواد غذایی نگه دارید. از طرف دیگر در صورتی که چیدمان به گونه ای باشد که دریچه های ورودی هوای خنک به داخل کابین یخچال بسته شود، هوای داخلی به تدریج گرم خواهد شد. لذا در چیدمان مواد غذایی به این مسئله توجه کنید.
 • در مرحله بعدی محل یخچال را نیز چک کنید. در تابستان اگر آفتاب مستقیم بر روی یخچال بتابد و یا وسیله در کنار اجاق گاز باشد، یخچال نمی تواند به خوبی خنک کند. دقت کنید که یخچال باید فاصله مناسب تا دیوار داشته باشد تا هوا به خوبی در اطراف ساید بای ساید جریان داشته باشد.

در صورتی که هیچکدام از عوامل فوق در گرم شدن هوای داخل یخچال تاثیر نداشت، لازم است با تعمیرکار صحبت کنید چرا که عیب ممکن است در کمپرسور یا کندانسور یخچال بوده  یا اینکه شارژ ساید بای ساید خالی شده باشد.

 • یخچال برفک می کند.

نباید برفک را با قطرات آب اشتباه بگیرید. این موضوع طبیع است که قطره های آب بر روی دیواره داخلی و سقف ساید بای ساید و یخچال وجود داشته باشد اما چند دلیل بسیار مهم در تشکیل برفک داخل کابین یخچال نقش دارند:ساید بای ساید ال جی

 • شما نباید مواد غذایی را زمانی که گرم هستند داخل یخچال و فریزر قرار دهید زیرا این گرما باعث می شود که یخچال بیشتر کار کند تا دمای غذا را به دمای پایین برساند در نتیجه از دست دادن گرما، برفک بر روی دیواره داخلی یخچال تشکیل می شود.
 • باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال باعث می شود هوار گرم وارد کابین شده و در نتیجه برفک تشکیل شود. در نتیجه حتی اگر واشر دور درب به خوبی عایق نباشد هم باعث تشکیل برفک می شود.

بهتر است حتما با تعمیرکار ماهر صحبت کنید تا در صورت مشکل در سیستم، سریع تر آن را رفع کند.

 • یخچال روشن نمی شود.

به خاطر داشته باشید که با بروز عیب در ساید بای ساید شما نباید به دنبال مشکلات بزرگ و اساسی در سیستم باشید گاهی یک عیب کوچک باعث این مشکل شده است. برای مثال در مورد روشن نشدن یخچال و ساید بای ساید ال جی:

 • آیا مطمئن هستید برق این قسمت از خانه که یخچال داخل آن قرار دارد وصل است؟
 • پریز برق دچار مشکل نشده است؟
 • دوشاخه یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که سالم است.

در صورتی که همه موارد فوق سالم و بدون عیب بود، تعمیرکار باید یخچال را چک کند. احتمالا اتصالات دچار عیب شده است.

 • بدنه یخچال داغ است.

 • اولین دلیل این مشکل، قرار داشتن در جای گرم است. اگر ساید بای ساید در کنار اجاق گاز و یا در معرض تابش مستقیم خورشید باشد، بدن داغ خواهد شد.
 • البته در صورتی که به تازگی یخچال را راه اندازی کرده و یا اینکه یخچال را بعد از مدتی تمیز کرده ایوی تازه به جریان برق وصل می کنید هم جداره های یخچال داغ خواهد شد.

در صورتی که اطمینان دارید مشکل از دو مورد فوق نیست، حتما با تعمیرکار صحبت کنید تا برای معاینه یخچال مراجعه کند.ساید بای ساید ال جی

 • موتور ساید بای ساید ال جی با دور بالا کار می کند.

 • زمانی که شما یخچال را مدتی خاموش می کنید تا داخل آن را تمیز کنید، بعد از روشن شدن دور موتور بالا می رود تا دمای یخچال را خنک کند. لذا این مورد طبیعی است.
 • در فصل تابستان اگر هوای خانه هم گرم باشد موتور ساید بای ساید دور بالایی خواهد داشت زیرا گرمای محیط بر روی دمای داخلی کابین تاثیر می گذارد.
 • یکی از دلایلی که اکیدا توصیه می کنیم غذای گرم داخل یخچال نگذارید همین مسئله است که به دلیل گرم شدن ساید بای ساید، دور موتور بالا می رود.
 • کنترل کنید که آیا درب یخچال به طور کامل بسته می شود؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *