مایکروفر

عیب یابی و تعمیر مایکروفر برخلاف دیگر لوازم خانگی همچون تعمیر کولرگازی و تعمیر هود بدون داشتن تخصص و دانش مورد نیاز کاری بسیار خطرناک می باشد. حتی پس از این که جریان برق ورودی قطع می شود هنوز مقدار زیادی ولتاژ در خازن و دیگر قطعات مایکروفر وجود دارد که ممکن است خطر برق گرفتگی و مرگ را به همراه داشته باشد. از این رو همواره توصیه می کنیم تعمیر مایکروفر را با توجه به برند دستگاه به نمایندگی های مجاز و تکنسین های حرفه ای بسپارید. علل خرابی این دستگاه به نوع برند دستگاه بستگی دارد که در ادامه قصد داریم تا علل خرابی در تمامی برندها را مورد بررسی قرار دهیم.

علل خرابی مایکروفر

در اکثر مواقع علل خرابی به نحوه استفاده از دستگاه مربوط می شود و عدم رعایت استانداردها باعث کوتاه شدن عمر دستگاه شما خواهد شد. با گذشت زمان، استفاده مداوم و گاهی غیر استاندارد از این دستگاه ممکن است مجبور به یافتن علل خرابی آن شوید. رایج ترین مشکلاتی که دستگاه شما ممکن است با آن مواجه شود شامل موارد زیر می باشند:مایکروفر

گرم نکردن مایکروفر

گاهی اوقات ممکن است با وجود تنظیمات صحیح دستگاه مواد غذایی داخل مایکروفر به خوبی گرم نشوند. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج این دستگاه ممکن است وجود نقص در دیود و خازن باشد. نکته ای که در رابطه با خازن مایکروفر باید در نظر داشت این است که از آنجا که در خازن ولتاژ وجود دارد حتی پس از قطع جریان برق میز ممکن است حساس بوده و تخلیه جریان آن به مهارت و تخصص نیاز دارد.

دیگر علل خرابی و این مشکل را نیز می توان به لامپ و برد نسبت داد از این رو بهتر است این قطعات نیز با دقت مورد بررسی قرار گیرند و در موارد مورد نیاز تعمیر شده و یا با قطعات سالم جایگزین شوند.

لامپ مایکروفر کار نکند

یکی دیگر از علل خرابی کار نکردن لامپ داخل دستگاه باشد. در صورت خرابی لامپ مایکروفر ممکن است لامپ خاموش، کم نور و یا حتی به صورت چشمک زن باشد که رفع این مشکلات دارای روش های مختلف می باشد. در صورتی که لامپ روشن نشود بدین معناست که لامپ سوخته و باید تعویض شود، در صورتی که لامپ کم نور باشد تنظیمات دستگاه باید مجدد انجام گیرد و در نهایت در صورتی که لامپ چشمک زن باشد باید تعویض شود.مایکروفر

علل خرابی مایکروفر و خاموش شدن ناگهانی آن

از دیگر مشکلات رایج که ممکن است مایکروفر با آن مواجه شود خاموش شدن ناگهانی آن در هنگام کار کردن می باشد. برای تشخیص علل خرابی و این مشکل رایج باید چندین قطعه را مورد بررسی قرار داد و تعمیرات مورد نیاز آن ها را انجام داد. رایج ترین علل خرابی و این مشکل خراب بودن میکروسوئیچ درب مایکروفر می باشد. نکته ای که در رابطه با مایکروفر باید در نظر داشت این است که باز بودن درب آن باعث می شود عملکرد دستگاه متوقف شود و در نهایت با خراب شدن میکروسوئیچ ها مایکروفر به یکباره خاموش خواهد شد. در این شرایط بهترین راه حل تعویض میکروسوئیچ می باشد.

همانطور که گفتیم خرابی برد اصلی، صفحه لمسی و کلیدهای مایکروفر نیز از دیگر علل خرابی آن هستند. برد اصلی مهمترین قطعه در مایکروفرها محسوب می شود و از آنجا که دارای قیمت نسبتا بالایی است بهتر است قبل از هر قطعه دیگر مورد بررسی قرار گیرند. در صورت خرابی برد اصلی بهتر است نسبت به تعویض آن اقدام نمایید زیرا هزینه خرید آن بسیار زیاد است. تکنسین های حرفه ای مرکز خدمات و تعمیرات لوازم خانگی نیز توصیه می کنند که در صورتی خرابی برد اصلی آن را تعمیر کنید.

عدم چرخش سینی گردان مایکروفر

یکی دیگر از علل خرابی در برخی مواقع ممکن است نچرخیدن سینی آن باشد. وجود مشکل در موتور مایکروفر ممکن است اصلی ترین دلیل نچرخیدن صفحه گردان باشد. از این رو در صورت مواجهه با این مشکل لازم است موتور آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید و نسبت به تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید. پیشنهاد می کنیم برای تعمیر قطعات به نمایندگی های مجاز همچون نمایندگی مستر امداد در تهران مراجعه نمایید تا قطعات اصل و باکیفیت را با توجه به برند دستگاه خود خریداری نمایید.مایکروفر

عدم عملکرد صحیح گریل مایکروفر

برای بررسی علل خرابی و عدم عملکرد صحیح گریل باید المنت، ترموستات و برد دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. تکنسین های حرفه ای مستر امداد برای تعمیر مایکروفر ترجیح می دهند ابتدا سلامت المنت و ترموستات آن را مورد بررسی قرار داده و در آخر نسبت به تعمیر برد اصلی اقدام نمایند. این امر به این دلیل است که احتمال خرابی برد نسبت به دیگر قطعات کمتر است.

روشن نشدن مایکروفر

یکی دیگر از علل خرابی مایکروفر روشن نشدن دستگاه می باشد. از مهمترین علل این مشکل نیز می توان به قطع بودن جریان برق و پریز اشاره کرد، اما در صورتی که جریان برق مشکلی نداشته باشد باید برد اصلی را مورد بررسی قرار داد زیرا خرابی برد یکی از علل خرابی و روشن نشدن آن می باشد. همانطور که گفتیم تعمیر برد اصلی مایکروفر کاملا تخصصی است از این رو این کار را باید از تکنسین های مجرب و حرفه ای مستر امداد بخواهید.

جرقه زدن مایکروفر

یکی دیگر از مشکلاتی که مایکروفر ممکن است با آن مواجه شود جرقه زدن های متوالی در محفظه داخلی آن می باشد. برای بررسی علل خرابی و این مشکل رایج ابتدا بهتر است جنس ظرف را مورد بررسی قرار دهید زیرا ظروف فلزی و فویل های آلومینیومی در داخل مایکروفر جرقه می زنند. در صورتی که جنس ظرف فلزی نبود علل خرابی مایکروفر را می توان به دیگر قطعات همچون خازن، مگنترون و یا پایه فلزی داخل دستگاه نسبت داد.مایکروفر

سوختن فیوز مایکروفر به طور مداوم

یکی دیگر از علل خرابی مایکروفر سوختن فیوز می باشد. از مهمترین علل سوختن فیوز می توان به وجود مشکل در دیود و خازن اشاره کرد. در صورتی که پس از تخلیه ولتاژ در خازن و دیود مشکل خاصی مشاهده نکردید می توان علل خرابی و این مشکل رایج را به مگنترون نسبت داد.

1 پاسخ
  1. سبزعلی
    سبزعلی گفته:

    سلام
    ما یه سولاردوم ال جی داریم. صفحه سولاردام نمیچرخه. صفحه رو که برمیداریم اون گردونه زیرش میچرخه اما وقتی سینی میاد روش نمیچرخه؟ مشکلش چی میتونه باشه و هزینش چقده؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *