تعمیر جرقه زن اجاق گاز صفحه ای

گاهی اوقات به تعمیر جرقه زن اجاق گاز و یا تعمیر فندک اجاق گاز یا تعمیر جرقه زن خود نیاز پیدا خواهید کرد. در صورتی که بدانید چه موقع برای تعمیر آن باید اقدام کرد می توانید در زمان مناسب به تعمیر یا تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید و از بروز مشکلات احتمالی بعدی تا حد قابل توجهی پیشگیری نمایید. در صورتی که علائم خرابی و دلایل آن را بدانید می توانید خود نیز اقدامات لازم را برای تعمیر آن انجام دهید.

هرچند توصیه می شود خود جرقه زن اجاق گاز را تعمیر نکنید و آن را به دست افراد ماهر و باتجربه در این زمینه بسپارید. پیشنهاد ما به شما تکنسین ها و متخصصین نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مستر امداد می باشد زیرا آن ها در این زمینه مهارت کافی را دارند. و خدمات از قبیل تعمیر فوری، تعمیر ارزان و تعمیر در محل را به شما ارائه خواهند داد.

برای تعمیر جرقه زن اجاق گاز چه زمان باید اقدامات لازم را انجام داد؟

وجود مشکل در جرقه زن اجاق گاز ممکن است شامل جرقه نزدن اجاق گاز و یا جرقه زدن به صورت مداوم باشد که دلایل آن ممکن است موارد زیر باشد. در ادامه قصد داریم مواردی که باعث خرابی جرقه زن اجاق گاز می شوند را مورد بررسی قرار دهیم. در صورت مواجهه با هر یک از علائم زیر بهتر است با تعمیرکاران حرفه ای برای تعمیر فندک اجاق گاز خود تماس بگیرید.

ریختن مایعات روی اجاق گاز

هنگام شستن اجاق گاز باید این نکته را مد نظر قرار دهید که نباید به فندک آب نفوذ کند زیرا باعث خراب شدن فندک خواهد شد و جرقه ای برای روشن شدن گاز ایجاد نخواهد شد. اما در صورت مشاهده عملکرد صحیح جرقه زن و روشن نشدن شعله اجاق گاز باید دلایل دیگر از جمله بسته شدن منافذ شعله و قطع بودن گاز را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیر جرقه زن اجاق گاز صفحه ای

فعال بودن قفل اجاق گاز

یکی از ویژگی هایی که روی اجاق گازهای صفحه ای مدرن برای رعایت نکات ایمنی نصب شده است کنترل قفل می باشد. وجود آن روی گاز به کودکان اجازه نخواهد داد تا گاز را باز کنند. در صورتی که قفل فعال باشد با باز شدن ولوم شیر گاز جرقه زن عمل نمی کند و گازی نیز از آن خارج نخواهد شد به همین دلیل شعله نیز روشن نخواهد شد. در صورتی که جرقه زن اجاق گاز شما عمل نکرد بهتر است روی صفحه نمایش گاز خود را مشاهده کنید در صورت دیدن عبارت locked روی آن متوجه خواهید شد که قفل کودک فعال شده است. در این شرایط باید قفل غیر فعال شود. انگشت خود را روی کلید قفل برای لحظاتی ثابت نگاه دارید تا صدای باز شدن قفل را بشنوید.

نوسانات برقی

یکی دیگر از دلایل خرابی جرقه زن وجود نوسانات برقی می باشد. این امر باعث می شود فندک اجاق گاز صفحه ای شما بسوزد. برای رفع این مشکل باید با تعمیرکاران مجرب نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مستر امداد تماس بگیرید. در صورتی که امکان تعمیر جرقه زن وجود نداشته باشد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد.

الکترود جرقه زن در سر جای خود قرار نگرفته باشد

در صورتی که الکترود جرقه زن در سر جای صحیح خود قرار نگرفته باشد و فاصله آن از شعله زیاد باشد در صورت زده شدن جرقه نیز شعله روشن نخواهد شد. برای رفع این مشکل الکترود جرقه زن را باید با دست به صفحه شعله نزدیک تر نمایید. برای این کار بهتر است دقت کنید که شعله یا جرقه زن گرم نباشد چون ممکن است دست شما بسوزد.

در فندک های غیر اتومات در صورتی که دکمه فندک را برای طولانی مدت نگاه دارید جرقه زن اجاق گاز خراب خواهد شد.

 

شاید مطلب زیر برایتان جالب باشد:

تعمیر جاروبرقی

تعمیر یخچال و فریزر

تعمیر سای بای ساید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *