تعمیر هود میله در هفت تیر

زمانی که هود آشپزخانه دچار مشکل شده باشد، باید به سراغ تعمیرکار حرفه ای بروید تا مطمئن شوید در عیب یابی و تعمیرات به درستی عمل کرده است. متاسفانه همه تعمیرکاران از مهارت بالایی برخوردار نبوده و ممکن است منجر به خرابی های بیشتر در دستگاه شوند. لذا عاقلانه ترین کار این است که به نمایندگی های معتبر مراجعه کنید. شما می توانید جهت تعمیر هود میله در هفت تیر، از کارشناسان زبردست نمایندگی تعمیرات مستر امداد کمک بگیرید.

تنها وظیفه شما این است که با مرکز تماس گرفته و یا اینکه از طریق ورود به سایت، مشکل را به ما اطلاع دهید. ما مسئولیت تعمیر هود میله را برعهده گرفته و دستگاه را همانند روز اول به شما عزیزان تحویل می دهیم.

عیوب رایج در هود میله

عیوب رایج در هود جهت تعمیر هود میله را در زیر بخوانید:

هود آشپزخانه روشن نمی شود

۱- در چنین مواقعی اولین چیزی که باید بررسی شود، وضعیت برق خانه یا آشپزخانه است. ممکن است برق قطع شده باشد و شما به اشتباه فکر کنید عیب از هود است.

۲- باید بررسی کنید آیا پریز برق، دو شاخه و محافظ سالم هستند؟

۳- در صورتی که اتصالات داخلی هود دچار مشکل شده باشد، همین عیب رخ می دهد.

عیوب رایج در هود میله

مکش هود آشپزخانه کم شده است

۱- در داخل هود، فیلتر هایی قرار دارد که وقتی جریان هوا به داخل هود کشیده می شود، ذرات معلق در هوا را به خود جذب می کند. لذا اگر ظرفیت هود پر شود، باید آن را تمیز یا تعویض نمایید.

۲- در صورتی که موتور هود در آستانه سوختن بوده و یا عیبی پیدا کرده باشد هم مکش هود کم می شود.

۳- این احتمال وجود دارد که پروانه هود آشپزخانه خراب شده باشد.

زمانی که هود روشن می شود، فیوز قطع خواهد شد

۱- توصیه می کنیم در چنین مواقعی هود را خاموش کرده و از تعمیرکار راهنمایی بگیرید چون ممکن است به اتصالات برقی خانه آسیب بزند. برای مثال اگر در مدار داخلی هود اتصال کوتاه برقرار شده باشد، موقع روشن شدن، فیوز برق می پرد.

۲- این احتمال وجود دارد که موتور هود در حال سوختن باشد و در نتیجه باید حتما تعمیرکار آن را بررسی نماید.

هود موقع روشن بودن، صدای زیادی تولید می کند

۱- عمدتا این عیب زمانی رخ می دهد که پروانه های داخل هود گیر کرده باشد.

۲- در صورتی که اتصالات داخلی موتور ساییده شده باشد، وقتی روشن می شود سر و صدا تولید می کند.

خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیرات مستر امداد

۱- ما وسیله را در محل تعمیر می کنیم. تفاوتی نمی کند کدام یک از دستگاه ها خراب شده باشد. برای تعمیر پکیج، تعمیر کولر گازی، تعمیر ماکروویو و…. ما تعمیرکار را با تجهیزات کامل به منزل شما اعزام خواهیم کرد تا در حضور خودتان، عیب یابی و تعمیرات انجام شود.

خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیرات مستر امداد

۲- اطمینان داشته باشید که تعمیر هر وسیله توسط تعمیرکاران متخصص انجام می شود که از نظر علمی و عملی در سطح بالایی هستند. اما با این حال به منظور جلب اعتماد شما عزیزان، ضمانت نامه ۶ ماهه تعمیرات در نظر گرفته و متعهد هستیم اگر همین عیب در مدت اعتبار گارانتی رخ داد، بدون هیچ هزینه ای از شما حمایت کنیم.

۳- در صورتی که گارانتی وسیله منقضی نشده است حتما به تعمیرکار تحویل دهد تا در محاسبه هزینه نهایی به عنوان فاکتور تخفیف لحاظ شود.

۴- عزیزان توجه داشته باشید که هزینه ها در این نمایندگی، کاملا قانونی هستند چون براساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه می شود.

۵- بعد از اینکه گزارش مشتری توسط کارشناسان بررسی شد، اگر تشخیص بدهند که عیب سطحی بوده و توسط خودتان قابل رفع است، به صورت تلفنی راهنمایی های لازم را ارائه می کنند تا بدون نیاز به تعمیرکار و پرداخت هزینه، بتوانید مشکل را برطرف کنید.

۶- ممکن است عیب رخ داده در دستگاه، به دلیل خرابی در برخی از قطعات باشد. در این صورت تکنسین تلاش می کند قطعه را تعمیر کند تا نیاز به تعمیر نبوده و هزینه کمتر شود. اما اگر چاره ای جز تعویض نباشد، به شما اطمینان می دهیم که نمایندگی تعمیرات مستر امداد از انواع اصل دارای گارانتی برای این منظور استفاده می کند.

۷- با خیال آسوده، نصب، راه اندازی و سرویس هر کدام از وسایل برقی خانگی را به کارشناسان ما بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *