تعمیر پکیج بوتان مدل روما

یکی از پرفروش ترین و برترین پکیج ها، پکیج بوتان می باشد. این پکیج دارای انواع مدل های مختلف می باشد که یکی از این مدل ها روما می باشد. این‌ مدل پکیج دارای کد ارور و یک نمایشگر می باشد که می توان با توجه به ارورهایی که توسط نمایشگر نشان داده می شود عیب دستگاه را تشخیص داد و نسبت به رفع مشکل پیش آمده اقدام کرد.

همانطور که گفتیم پکیج بوتان مدل روما دارای کد خطا می باشد که تشخیص عیب دستگاه را برای ما ساده می سازد و این امکان را برای شما فراهم می آورد تا خودتان آن را رفع کنید و در نهایت هزینه های اضافه برای تعمیر کاهش خواهد یافت. بدین صورت شما می توانید پول بیشتری را ذخیره کنید. یکی از رایج ترین خرابی های پکیج بوتان مدل روما کاهش فشار آب داخل مدار گرمایش می باشد برای رفع این مشکل به صورت موقت بهتر است شیر پر کن را باز کنید، سپس فشار آب داخل مدار گرمایش افزایش خواهد یافت.

دقت کنید که فشار آب داخل مدار گرمایش باید بین ۱ تا ۵.۱ بار باشد. در صورت مواجهه با این مشکل به صورت مداوم بهتر است از تکنسین های مرکز تعمیرات لوازم خانگی مستر امداد کمک بگیرید. تداوم این مشکل بدین معناست که در سیستم پکیج بوتان مدل روما شما نشتی وجود دارد و از بخشی از سیستم آب به بیرون نشت می کند.

خرابی های رایج پکیج بوتان مدل روما

در ادامه قصد داریم تا رایج ترین خرابی های پکیج بوتان مدل روما و علل این خرابی ها را به طور مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

خرابی حسگر

  • این مشکل ممکن است به دلیل تشکیل نشدن شعله ایجاد شود که از مهمترین علل ایجاد این مشکل در پکیج بوتان مدل روما می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • شیر کنترل گاز مسیر را باز کرده و جرقه زن عمل کرده اما دستگاه روشن نمی شود که احتمالا به این دلیل است که جرقه روی برنر نمی خورد.
  • شیر کنترل گاز مسیر را باز نکرده و جرقه زن عمل می کند احتمالا به این دلیل است که بوبین شیر گاز سوخته است.

شعله تشکیل می شود اما پس از چند ثانیه خاموش می شود

شعله تشکیل می شود اما پس از چند ثانیه خاموش می شود در این شرایط حسگر شعله و یا یون تشخیص شعله با مشکل مواجه شده است‌. که دلایل زیر ممکن است باعث ایجاد این مشکل شده باشد.

  • فاصله موجود بین یون و پرنر استاندارد نیست.
  • یون می شکند و یا سیم آن قطع می شود.
  • یون کثیف شده است و یا دود گرفته است.
  • جرقه زن عمل کرده و مسیر باز می شود اما شعله تشکیل نمی شود، در این حالت احتمال دارد فاصله الکترود جرقه زن تا پرنر استاندارد نباشد. لازم به ذکر است فاصله استاندارد بین ۳ تا ۵ میلیمتر می باشد.

تعمیر پکیج بوتان مدل روما

فعال شدن کلید حرارتی

در صورتی که بدون هیچ گونه عملکردی کلید حرارتی فعال شود احتمالا به این دلیل است که کلید حرارتی خراب شده است. در صورتی که پس از مدتی کارکرد دستگاه این خطا در صفحه نمایش پکیج بوتان مدل روما مشاهده شد احتمالا به این دلیل است که پکیج جوش آورده است که این مورد ممکن است به دلایل زیر مشاهده شود.

خراب شدن پمپ

  • رسوب گیری مبدل ثانویه و یا رادیاتور در حالت زمستان
  • صافی برگشت آشغال بگیرد. شیر موتور خراب شده و یا فنر بایپاس معیوب شده باشد.

ترموستات و پرشر دود

در صورتی که کد خطای A04 در سیستم پکیج بوتان‌ مدل روما مشاهده شود مشکل را می توان به ترموستات دود نسبت داد که پکیج را یکسره می کند. در این شرایط می توان با ریست کردن پکیج از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد.

در صورتی که برای رفع این مشکلات پکیج بوتان مدل روما با نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مستر امداد تماس بگیرید از خدمات تعمیر فوری، تعمیر ارزان، تعمیر در محل و تعمیر با ضمانت ۶ ماهه بهره مند خواهید شد.

 

شاید مطلب زیر برایتان جالب باشد:

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر اجاق گاز

تعمیر ماشین لباسشویی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *