اجاق گاز

اجاق گاز رکن اصلی هر آشپزخانه را تشکیل می دهد زیرا پخت غذاها و خوراکی های خوشمزه تنها با استفاده از آن امکان پذیر می باشد. امروزه اجاق گاز برندهای مختلف همانند دیگر لوازم خانگی به دلیل داشتن طراحی زیبا، ساختار محکم و باکیفیت و با عملکرد گوناگون تولید و عرضه می شود . یکی از نیازهای مصرف کنندگان این محصول آشنایی با علل خرابی آن در مدل های مختلف می باشد.

علل خرابی اجاق گاز

امروزه اجاق گازها در مدل های مختلف همچون صفحه ای استیل رومیزی، صفحه ای شیشه ای، فردار، توکار و مبله تولید و وارد عرصه بازار شده است. هرچند طراحی و شکل ظاهری مدل های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند اما ساختار و قطعات آن ها تا حدودی مشابه هستند. در ادامه قصد داریم تا علل خرابی مدل های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم.

عدم کارکرد صحیح فندک اجاق گاز

یکی از مشکلات رایج جرقه نزدن فندک آن می باشد. گاهی ممکن است شما دکمه فندک را فشار داده و آن را بچرخانید و همچنین ولوم اجاق گاز را فشار دهید اما جرقه زده نشود در این شرایط یکی از علل خرابی ممکن است وجود مشکل در سیستم جرقه زن باشد. پس از این که از اتصال جریان برق به اجاق گاز اطمینان حاصل کردید اما فندک جرقه نزد باید سیستم جرقه زن را مورد بررسی قرار داد.اجاق گاز

خاموش شدن شعله ها پس از رها کردن ولوم

برای روشن شدن شعله باید ولوم را فشار دهید و برای چند لحظه آن را نگاه دارید تا پس از گرم شدن ترموکوبل جریان گاز باز نگاه داشته شود. در صورتی که پس از رها کردن ولوم شعله خاموش شد می توان مهمترین علل را به وجود مشکل در ترموکوبل نسبت داد.

احتمال برق گرفتگی در صورت لمس تمام بدنه اجاق گاز

در صورتی که با لمس بدنه و ولوم اجاق گاز احساس برق گرفتگی داشتید می توان علل خرابی را به ذوب شدن یکی از سیم های داخلی نسبت داد. در صورت مشاهده چنین مشکلی در نخستین فرصت جریان برق دستگاه را قطع کرده و با تعمیرکاران متخصص مستر امداد تماس بگیرید.

سوختن شعله ها به رنگ زرد

در حالت عادی شعله ها باید با رنگ آبی بسوزند. در صورت کوچک بودن شعله ها بیش از حد معمول و زرد سوختن شعله ها گاز قادر نخواهد بود به طور کامل بسوزد. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به کمبود هوا در مسیر لوله گاز منتهی به شعله اشاره کرد.

روشن نشدن فر اجاق گاز

یکی از این مدل ها، اجاق گاز فردار می باشد. یکی از مشکلات رایج این مدل روشن نشدن فر آن می باشد. اما آیا می دانید علل خرابی و این مشکل رایج چه می تواند باشد؟اجاق گاز

مهمترین علل خرابی و روشن نشدن فر آن موارد زیر هستند:

  • وجود مشکل در سیستم انتقال گاز به شعله های درون فر
  • وجود مشکل در سیستم جرقه زن و یا فندک
  • وجود مشکل در ترموکوبل و یا بویین شعله های فر

دود کردن شعله های اجاق گاز

یکی دیگر از مشکلات رایج که در انواع مختلف ممکن است با آن مواجه شود دود کردن شعله ها می باشد. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کثیف شدن اطراف شعله توسط روغن و یا مواد غذایی، ورود مواد غذایی و یا روغن به داخل محفظه شعله.
  • باقی ماندن مواد شوینده داخل محفظه شعله
  • بیشتر بودن نسبت گاز به هوای شعله

روشن نشدن صفحه اجاق گاز

مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج نیز ممکن است قطع بودن جریان برق متصل به اجاق گاز باشد. در این صورت باید اتصال برق را مورد بررسی قرار دهید.اجاق گاز

چشمک زدن تمامی چراغ های نشانگر صفحه گاز

اگر دکمه های لمسی کار نکنند، چراغ های نشانگر به طور مداوم چشمک بزنند و یا چراغ ها همگی با هم روشن شوند می توان علل خرابی را به خیس شدن پنل لمسی نسبت داد.

علل خرابی اجاق گاز و گرم نشدن آن

یکی از مشکلات رایج این است که گاهی اوقات اجاق گاز گرم نمی شود، این مشکل ممکن است بسیار جدی باشد. از رایج ترین علل خرابی و این مشکل می توان به آسیب دیده بودن و یا خرابی المنت حرارتی اشاره کرد. در این صورت شما به یک المنت جدید نیاز خواهید داشت. برای کسب اطمینان از وجود مشکل در المنت باید اجاق گاز را روشن کنید، در صورت شنیدن صدای فن و کار کردن گریل و عدم گرم شدن گاز به المنت حرارتی جدید نیاز خواهید داشت. در صورت گرم شدن دستگاه و عدم تولید حرارت توسط گریل به المنت گریل جدید نیاز خواهید داشت.

از دیگر علل و این مشکل رایج نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • معیوب بودن ترموستات
  • وجود مشکل در سوئیچ انتخاب حالت
  • معیوب بودن و یا شکسته شدن فیوز حرارتی
  • معیوب بودن ترموستات های ایمنیاجاق گاز

تعمیر اجاق گاز توسط نمایندگی مستر امداد در تهران

برای دریافت بهترین خدمات در برابر قیمت های باورنکردنی تعمیر اجاق گاز می توانید با نمایندگی مستر امداد در تهران تماس بگیرید. کادر حرفه ای و متخصص مستر امداد همواره سعی کرده است بهترین خدمات را با قیمت منصفانه به مشتریان خود ارائه دهد. این امر باعث شده است نمایندگی تعمیر اجاق گاز مستر امداد در بین رقبای خود به نام و نشان خوب دست یافته و رضایت مشتریان را جلب نماید.

تکنسین های متخصص مستر امداد تمامی دوره های مورد نیاز برای تعمیر انواع اجاق گاز، تعمیر ساید بای ساید، تعمیر پکیج، تعمیر کولر گازی و … را گذرانده اند از این رو می توان با خیال راحت تعمیر اجاق گاز و لوازم خانگی خود را به آن ها سپرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *