تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

خرابی ترموکوپل اجاق گاز در عملکرد اجاق گاز تاثیر قابل توجهی دارد. با بررسی چدین راهکار ساده می توان به خرابی ترموکوپل اجاق گاز پی برد و نسبت به تعمیر آن اقدامات لازم را انجام داد. در صورتی که دلایل خرابی ترموکوپل را بدانید می توانید خود نسبت به تعمیر آن اقدام کنید اما همواره توصیه می شود به دلیل پیچیده بودن سیستم اجاق گاز بهتر است به یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص مراجعه کرده و از او بخواهید تا ترموکوپل اجاق گاز شما را تعمیر کند.

وجود مشکل در سیستم ترموکوپل یکی از مهمترین علت های روشن نماندن شعله اجاق گاز می باشد. با مشاهده علائمی در نحوه عملکرد اجاق گاز می توان به خرابی ترموکوپل پی برد و اقدامات لازم برای تعمیر آن را انجام داد. برخی از دلایل خرابی ترموکوپل را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در سیستم اجاق گاز باید یک ترموکوپل وجود داشته باشد و تا حدودی می توان گفت وجود آن برای عملکرد صحیح اجاق گاز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. کنترل و پخش شعله روی اجاق گاز از طریق ترموکوپل امکان پذیر می باشد. به همین دلیل وجود ترموکوپل در کتار جرقه زن در اجاق گاز بسیار مهم می باشد. یکی از نکاتی که در رابطه با نگهداری اصولی و رفع نقص کاربردی در انواع اجاق گاز نقش دارد تعمیر به موقع ترموکوپل اجاق گاز می باشد. نخستین گام برای شناسایی عیوب موجود در ترموکوپل اجاق گاز داشتن اطلاعات کافی در رابطه با این قطعه می باشد.

علائم و نشانه های خرابی ترموکوپل اجاق گاز

از علائم بارز خرابی ترموکوپل می توان به روشن نماندن شعله اجاق گاز و یا روشن نماندن فر در اجاق گاز اشاره کرد. البته شعله کم اجاق گاز و درست نسوختن سعله اجاق گاز نیز نشانه های خرابی ترموکوپل هستند که بهتر است پس از مشاهده این علائم بلافاصله با تکنسین های متخصص و کاربلد نمایندگی های معتبر تعمیر لوازم خانگی همچون نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مستر امداد تماس بگیرید.

در صورت تماس با تکنسین های این نمایندگی می توانید از خدمات همچون تعمیر ارزان، تعمیر فوری و تعمیر در محل ترموکوپل اجاق گاز بهره مند شوید.

تعمیر ترموکوپل اجاق گاز

نحوه بررسی خرابی ترموکوپل

در هنگام بررسی ترموکوپل شکل ظاهری آن بیانگر سلامت و یا وجود مشکل در این قطعه می باشد. در صورتی که محل اتصال دو فلز ترموکوپل دچار سوختگی شده باشد و اتصالات از یکدیگر جدا شده باشند به احتمال زیاد ترموکوپل آسیب دیده است و باید نسبت به تعمیر آن در زمان مناسب و توسط تکنسین های متخصص اقدام نمایید.

راهکار دیگر برای بررسی وجود مشکل در ترموکوپل روشن کردن گاز می باشد. پس از گذشت چند دقیقه با استفاده از وسیله ای جانبی همچون باد زدن شعله را خاموش کنید. عملکرد صحیح ترموکوپل در این شرایط با قطع کردن جریان گاز قابل تشخیص می باشد. در صورتی که جریان گاز قطع شد یعنی ترموکوپل اجاق گاز شما سالم است و در غیر این صورت ترموکوپل خراب شده و به تعمیر نیاز خواهید داشت. در صورتی که ترموکوپل به صورت مداوم جریان گاز را قطع کند بیانگر این موضوع است که سر دیگر آن به خوبی گرم نمی شود از این رو بهتر است سر آن را به شعله اجاق گاز نزدیک تر کنید.

گاهی اوقات ممکن است ترموکوپل شما وضعیتی داشته باشد که تعمیر آن در عملکرد مناسب آن تاثیری نداشته باشد در این شرایط باید ترموکوپل را تعویض کرد و ترموکوپل جدید را روی اجاق گاز خود نصب نمایید. برای تعویض آن ابتدا باید مکان و مسیر قرار گرفتن ترموکوپل را مشخص کنید و سپس باید با استفاده از آچارهای مخصوص ترموکوپل آسیب دیده را با قطعه جدید تعویض کنید. تکنسین های نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مستر امداد ترموکوپل آسیب دیده را با قطعه ای اورجینال تعویض می کنند و خدمات تعمیر با ضمانت ۶ ماهه را به شما ارائه می دهند.

 

شاید مطلب زیر برایتان جالب باشد:

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر اجاق گاز

تعمیر ماشین لباسشویی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *