یکی از لوازم‌خانگی ضروری و مهم در منزل ماشین لباسشویی می‌باشد. با استفاده از این دستگاه کار شستشوی لباس‌ها برای شما ساده و راحت خواهد بود. ماشین لباسشویی در برندهای مختلف در بازار موجود هستند که یکی از این برندهای معتبر بوش می‌باشد. در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما با مشکل مواجه شود کدهای خطای مختلف روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده خواهد شد و بر اساس آن می‌توانید اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی بوش نمایید.

از این رو در ادامه قصد داریم تا این کدهای خطا را مورد بررسی قرار دهیم و راهکارهای رفع آن را نیز به شما معرفی خواهیم نمود تا در صورت مشاهده آن‌ها روی صفحه نمایش دستگاه بتوانید اقدامات لازم را برای رفع مشکل موجود انجام دهید.

معنای کدهای خطا در ماشین لباسشویی بوش

کد خطا Er01

در صورتی که درب دستگاه باز باشد این کد خطا روی صفحه نمایش دستگاه شما مشاهده خواهد شد. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود در مرحله نخست برق ماشین لباسشویی بوش را قطع نمایید و سیم‌های میکرو سوییچ قفل درب را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که این سیم‌ها شل باشند باید آن‌ها را سفت کنید. در صورت صدمه دیده بودن این سیم‌ها نیز بهتر است اقدامات لازم برای تعویض سیم‌ها انجام گیرد.

در صورتی که سیم‌ها مشکل نداشتند بهتر است مجموعه قفل درب را تعویض کنید. در صورت نیاز به تعویض قطعات ماشین لباسشویی بوش می‌توانید با خیال راحت این کار را به نمایندگی مستر امداد بسپارید زیرا تمامی قطعاتی که در این نمایندگی ارائه می‌شوند فابریک و اورجینال هستند و پس از اتمام تعمیر ماشین لباسشویی بوش به شما گارانتی ۶ ماهه ارائه خواهد شد که نیاز شما به تعمیر این دستگاه را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

همچنین در صورتی که همان بخش تعمیری در دستگاه شما با مشکل مواجه شد و به تعمیر نیاز پیدا کرد می‌توانید به صورت رایگان در طول این ۶ ماه دستگاه خود را تعمیر نمایید.

معنای کدهای خطا در ماشین لباسشویی بوش

معنای کد خطای Er04

در صورت مشاهده این کد خطا روی صفحه نمایش دستگاه خود متوجه خواهید شد که رله قفل درب فعال نمی‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است در مرحله نخست برای مدت زمان ۳ دقیقه برق ماشین لباسشویی بوش را قطع کنید تا ماژول کنترل ریست شود. در صورتی که پس از وصل مجدد برق باز هم این کد خطا روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده شد بهتر است اقدامات لازم را برای تعویض ماژول کنترل انجام دهید.

معنای کد خطای Er05,06

در صورتی که سنسور دمای آب مشکل داشته باشد این کد خطا را روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل نیز توصیه می‌شود در گام نخست برق ماشین لباسشویی را قطع کنید و سپس سیم‌ها و اتصالات سنسور دمای آب را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که سیم‌های دستگاه معیوب شده‌اند بهتر است آن‌ها را تعویض نمایید؛ اما اگر مشکلی در سیم‌های دستگاه وجود نداشت بهتر است خود سنسور دمای آب را تعویض نمایید.

معنای کد خطای Er07

در صورتی که آب داخل دستگاه بدون دخالت فعال ماژول کنترل گرم شود و یا به عبارت دیگر حرارت ناخواسته ایجاد شود با این مشکل مواجه خواهید شد. برای رفع این مشکل در ماشین لباسشویی بوش توصیه می‌شود برق دستگاه را قطع کرده و هیتر را از نظر خرابی ظاهری مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که هیتر دستگاه شما خراب شده باشد اتصال کوتاه به بدنه دستگاه وصل خواهد شد. در صورتی که مطمئن شدید مشکل ایجاد شده به دلیل خرابی هیتر است بهتر است آن را تعویض کنید؛ زیرا رله‌ای که هیتر را کنترل می‌کند ممکن است خراب شده باشد و یا چسبیده باشد.

کد خطای Er08

در صورتی که هیتر خاموش نشود نیز این کد خطا روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده خواهد شد. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود برق ماشین لباسشویی بوش را قطع کنید و هیتر را از لحاظ خرابی مورد بررسی قرار دهید.

در صورت خراب بودن هیتر دستگاه به بدنه اتصال کوتاه وصل خواهد شد و در صورتی که از خرابی هیتر اطمینان کسب کردید بهتر است اقدامات لازم را برای تعویض این قطعه انجام دهید؛ اما اگر هیتر دستگاه سالم بود بهتر است ماژول کنترل را تعویض کنید زیرا رله‌ای که وظیفه کنترل هیتر را بر عهده دارد ممکن است خراب و یا چسبیده شده باشد.

کد خطای Er09

در صورتی که ارتباط بین ماژول کنترل و ماژول کنترل موتور قطع شده باشد این کد خطا را روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده خواهید کرد. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود برق ماشین لباسشویی بوش را قطع کنید و سوکت سیم‌های ماژول کنترل و ماژول کنترل موتور را مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که اتصالات دستگاه سالم باشند باید اقدامات لازم را برای تعویض کابل‌ها انجام دهید. در صورتی که این مشکل به راحتی رفع نشد و همچنان ادامه داشت بهتر است ماژول کنترل موتور را مورد بررسی قرار دهید. گاهی اوقات ماژول کنترل اصلی باید تعویض گردد.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

کد خطای Er11, 12

در صورتی که زمان پر کردن آب زیاد باشد با این مشکل مواجه خواهید شد. همچنین اگر مجموعه شیر برقی آب ورودی با مشکل مواجه شده باشد این کد خطا روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش شما مشاهده خواهد شد.

از این رو توصیه می‌شود از این که آب به ماشین لباسشویی بوش می‌رسد اطمینان حاصل نمایید و از این موضوع که شیلنگ‌ها مسدود نشده‌اند نیز بهتر است مطمئن شوید. سیفون سیستم تخلیه را باید مورد بررسی قرار دهید در صورتی که مجموعه شیر برقی آب ورودی خراب شده باشد باید اقدامات لازم را برای تعویض این قطعه انجام دهید.

آشنایی با معنای کد خطای Er14

در صورتی که بیش از اندازه آب داخل دستگاه پر شده باشد با این مشکل مواجه خواهید شد. در صورتی که ماشین لباسشویی بوش پر نشده باشد ممکن است میکرو سوییچ فشار سطح آب خراب شده باشد و باید اقدامات لازم را برای تعویض این قطعه انجام دهید. در صورتی که ماشین لباسشویی شما بیش از اندازه پر شده باشد باید آب پشت دستگاه را ببندید.

در صورت مشاهده این کد خطا روی صفحه نمایش دستگاه پمپ تخلیه به صورت دائم آب را تخلیه می‌کند. برای رفع این مشکل توصیه می‌شود در گام نخست برق را قطع کنید و شیرهای آب را برای بار دیگر مورد بررسی قرار داده و آن‌ها را باز کنید. در صورتی که باز هم آب وارد ماشین شد بهتر است مجموعه شیر برقی را تعویض کنید.

 

بیشتر بخوانید:

تعمیر ماکروویو

تعمیر کولر گازی

تعمیر سای بای ساید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *