ظرفشویی

بدون شک تاکنون برای ماشین ظرفشویی شما مشکلات کوچک و بزرگ زیادی اتفاق افتاده است داشتن اطلاعات در رابطه با علل مشکل و توانایی رفع این مشکلات در این موارد برای شما از اهمیت قابل توجهی برخوردار خواهد بود. در برخی مواقع ممکن است هرچند علل خرابی ظرفشویی خود را بدانید اما از پس تعمیر آن برنیایید در این شرایط می توانید این اطلاعات را قبل از این که تعمیرکار از دستگاه شما دیدن کند به او انتقال دهید، این انتقال اطلاعات در فراهم کردن ابزار مورد نیاز تعمیر به تعمیرکار تا حد قابل توجهی کمک خواهد کرد.

علل خرابی و رفع مشکلات آن

شناخت علل خرابی تعیین خواهد کرد که برای رفع این مشکلات چه اقداماتی می توان انجام داد. در ادامه رایج ترین مشکلاتی که ماشین ظرفشویی با آن مواجه می شود و همچنین علل خرابی آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خاموش بودن لامپ نشانگر برق ورودی

یکی از مشکلات رایج خاموش بودن لامپ نشانگر برق ورودی می باشد. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به قطع بودن جریان برق ورودی اشاره کرد. این مشکل ممکن است به دلیل پریدن پریز و یا قطع برق منزل به طورکلی اتفاق افتاده باشد. در صورت قطع نبودن جریان برق منزل می توان این مشکل را به معیوب بودن سیم رایط نسبت داد.ظرفشویی

روشن بودن لامپ نشانگر برق ورودی و کار نکردن ماشین ظرفشویی

از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج نیز می توان به قطع بودن جریان آب اشاره کرد. زیرا این عامل باعث می شود دستگاه به درستی کار نکند. در صورت عدم وجود مشکل در جریان آب، فشار آب و شلنگ آب خراب بودن دکمه استارت و یا قفل بودن صفحه کلید ممکن است این مشکل را برای دستگاه شما ایجاد کرده باشد.

صدای غیرعادی دستگاه

صدای غیرعادی دستگاه یکی از مشکلات رایج می باشد. این مشکل ممکن است از ابتدا و یا با گذشت زمان احساس شود. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج نیز می توان به نصب غیرصحیح ماشین ظرفشویی اشاره کرد. گاهی اوقات علت این مشکل می تواند به دلیل برخورد ظرف با بازوی آب فشان ایجاد شود.

شستشوی ظروف به طور صحیح و تمیز انجام نمی گیرد

از مهمترین علل خرابی و شستشوی کثیف ظروف می توان به انتخاب برنامه غیرصحیح برای شستشوی ظروف اشاره کرد. همچنین استفاده از مواد شوینده نامناسب و استاندارد نیز ممکن است این مشکل را ایجاد کند. برخی مواقع بازوهای آب فشان با ذرات غذا برخورد کرده و ظروف را کثیف می کنند و در نهایت مرحله آب فشانی به درستی انجام نخواهد گرفت. یکی دیگر از دلایل رایج این مشکل قرار دادن ظروف بیش از ظرفیت مجاز در ماشین می باشد که باعث می شود آب فشانی به طور صحیح انجام نگیرد.

وجود کف زیاد در دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج وجود کف زیاد در دستگاه و نفوذ آن به بیرون می باشد. از علل خرابی و این مشکل رایج نیز می توان به استفاده از مواد شوینده نامناسب نیز اشاره کرد. هنگام استفاده از دستگاه از استفاده از مواد شوینده دستی به جای نوع ماشینی آن اکیدا خودداری نمایید. بهترین گزینه برای شستشوی ظروف با استفاده از ماشین ظرفشویی ژل های شستشو هستند.ظرفشویی

بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین بسته نشدن درب می باشد از آنجا که بسته نشدن درب این دستگاه باعث می شود عملیات این دستگاه نیز آغاز نشود یافتن علل خرابی و این مشکل رایج از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. در صورت عدم وجود مشکل در کنترل برقی دستگاه علت این مشکل را می توان به خرابی پوشش درب نسبت داد.

بوی بد در ماشین ظرفشویی

علل خرابی و این مشکل رایج ماشین ظرفشویی ال جی ممکن است گیر کردن ذرات غذا در بخش های مختلف این دستگاه همچون صفحه صافی، بازوی اسپری و قفسه ها باشد.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مشکلات رایج ظرفشویی عدم آبگیری صحیح می باشد. از مهمترین علل خرابی ظرفشویی و این مشکل رایج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شیر آب ورودی بسته باشد.
  • لوله های آب ورودی این دستگاه گرفته باشد.
  • شناور و سوئیچ شناور خراب شده باشند.ظرفشویی

خشک نشدن ظروف به طور کامل پس از شستشو

از مهمترین علل خرابی ظرفشویی و این مشکل رایج می توان به سالم نبودن المنت حرارتی یا ترموستات اشاره کرد. یکی دیگر از علل این مشکل نیز ممکن است خرابی تایمر موتور باشد.

عدم استفاده از مواد شوینده در هنگام انجام عملیات شستشو

یکی دیگر از مشکلات رایج ظرفشویی عدم استفاده از مواد شوینده هنگام شستشوی ظروف می باشد. مهمترین علت این مشکل می تواند خیس شدن پودر شستشو و وجود گرفتگی در محفظه آن باشد.

وجود مشکل در تخلیه آب ظرفشویی

از مهمترین علل خرابی ظرفشویی و این مشکل رایج نیز می توان به وجود گرفتگی در شلنگ تخلیه، فیلتر و همچنین لوله فاضلاب اشاره کرد. یکی دیگر از علل این مشکل وجود مشکل در پمپ تخلیه می باشد. در صورتی که پمپ تخلیه دچار مشکل شده باشد برای تعمیر آن به تکنسین های حرفه ای نیاز خواهید داشت.

مستر امداد نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی

مجموعه فنی مستر امداد همواره آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی با در اختیار داشتن کادری مجرب و مدیریت حرفه ای می باشد. متخصصین ماشین ظرفشویی مستر امداد تمامی دوره های مختلف را در زمینه تعمیر لوازم خانگی و ظرفشویی از برندهای مختلفی همچون ظرفشویی بوش، ظرفشویی ال جی، ظرفشویی سامسونگ و …. گذرانده اند و دارای مدرک معتبر ارائه بهترین خدمات با کیفیت بالا هستند. تیم پشتیبانی این مرکز تعمیرات لوازم خانگی به طور لحظه ای تمامی مراحل خدمت رسانی را پیگیری می کنند.ظرفشویی

مشتریان همواره بنابه دلایل مختلف از جمله قیمت منصفانه؛ دریافت خدمات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی از تیم حرفه ای و متخصص در تعمیرات ماشین ظرفشویی، ارائه مشاوره قبل از انجام تعمیرات، پشتیبانی از تعمیرات انجام شده و ضمانت انجام تعمیرات به نحو احسنت مستر امداد را برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی خود انتخاب می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *