نحوه تنظیم شعله اجاق گاز و تعمیر اجاق گاز با مستر امداد در سراسر تهران

یکی از لوازم‌خانگی که بدون شک برای تهیه غذای خانواده در منزل موردنیاز است اجاق‌گاز است. امروزه انواع اجاق گازها در بازار موجود هستند و شما می‌توانید باتوجه‌به سلیقه و نیاز خود یکی از آن‌ها را خریداری نمایید. اجاق‌گاز نیز همانند دیگر لوازم منزل ممکن است گاهی اوقات با مشکل مواجه شود که در این صورت به کمک یک تکنسین نیاز خواهید داشت. از مشکلات رایج که ممکن است برای اجاق‌گاز شما پیش آید تنظیم نبودن شعله آن باشد در ادامه قصد داریم تا نحوه تنظیم شعله اجاق‌گاز را مورد بررسی قرار دهیم. اجاق‌گاز ممکن است با مشکلات دیگری نیز مواجه شود و به تعمیر اجاق گاز نیاز داشته باشید که در این شرایط نیز مستر امداد به کمک شما خواهد آمد.

شما می‌توانید با تماس با نمایندگی تعمیر لوازم‌خانگی مستر امداد از مشاوره‌های تکنسین‌های حرفه‌ای این مرکز استفاده کرده و خود اقدام به تنظیم شعله و یا تعمیر اجاق گازنمایید اما درصورتی‌که به‌تنهایی موفق به تعمیر آن نشدید این نمایندگی در کوتاه‌ترین فرصت ممکن یکی از تکنسین‌های باتجربه خود را به محل شما اعزام خواهد کرد و خدمات از قبیل تعمیر فوری، تعمیر ارزان، تعمیر در محل و تعمیر با ضمانت ۶ ماهه را به شما ارائه خواهند داد.

تنظیم شعله اجاق‌گاز

به‌طورکلی می‌توان گفت زمانی که دکمه کنترل مشعل در بالاترین حد خود قرار گرفته است اطراف شعله باید به رنگ آبی بسوزد و بخش داخلی آن و قسمت مرکزی مشعل شعله باید حدود ۲۰ میلیمتر به رنگ آبی مایل‌به‌سبز بسوزد. درصورتی‌که شعله اجاق‌گاز شما بر اساس مشخصات ذکر شده نسوخت باید اقدام به تنظیم شعله و مخلوط گاز و هوا کنیم. برای تنظیم شعله اجاق‌گاز توصیه می‌شود با استفاده از آچار مناسب مهره تنظیم‌کننده گاز را به جهت حرکت عقربه‌های ساعت چرخانده تا جریان گاز موجود در اجاق‌گاز شما افزایش یابد. درصورتی‌که نیاز به کاهش جریان گاز دارید باید آچار را خلاف حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید.

درصورتی‌که برای تنظیم شعله اجاق‌گاز نیاز دارید تا مقدار هوا را تغییر دهید باید پیچ تنظیم‌کننده مخلوط هوا را شل کنید و اقدام به تغییر پیچ مخلوط‌کن کنید تا اندازه سوراخ محفظه مخلوط‌کن تغییر پیدا کند و هوای بیشتر به محفظه وارد شود.

اجاق گازهای جدید به‌ندرت به تنظیم شعله اجاق‌گاز دارند و در آن‌ها به تنظیم مخلوط گاز و هوا نیازی نخواهید داشت، اما در صورت مناسب نبودن شعله امکان دارد مشکل موجود به دلیل وجود گرفتگی در بخش سوراخ نازل و یا گشاد شدن آن سوراخ باشد که در این شرایط باید اقدام به تعمیر و یا تعویض نازل نمایید.

در شیر گاز اکثر اجاق گازها و در بخش مرکزی محور چرخش شیر یک سوراخ وجود دارد و در آن یک پیچ قابل تنظیم وجود دارد. تنظیم و چرخش این شیر تنها با استفاده از یک پیچ‌گوشتی باریک امکان پذیراست. شما می‌توانید با چرخاندن این پیچ شعله اجاق‌گاز را کاهش و یا افزایش دهید اما این امر روش شعله اجاق‌گاز شما تأثیر چندانی نخواهد داشت.

راهکارهای تعمیر اجاق گاز

گاهی اوقات نیز مشکل موجود در اجاق‌گاز شما به شعله ارتباطی ندارد و دیگر بخش‌های اجاق‌گاز است که به تعمیر نیاز دارد در این شرایط نیز می‌توانید با تکنسین‌های نمایندگی تعمیر لوازم‌خانگی مستر امداد تماس گرفته و درخواست تعمیر اجاق‌گاز خود را ثبت نمایید تا در کوتاه‌ترین فرصت ممکن یک متخصص به محل شما اعزام شود و در مدت‌زمان کوتاه تعمیر اجاق گاز شما را به اتمام برساند. درصورتی‌که برای دیگر لوازم برقی منزل شما مشکل ایجاد شد و نیاز به تعمیر پکیج، تعمیر هود و تعمیر لباسشویی نیاز پیدا کردید نیز می‌توانید به تکنسین‌های این مرکز اعتماد کنید و خدمات همراه با ضمانت‌نامه را از آن‌ها دریافت نمایید.

مشکلات رایج در اجاق‌گاز

در ادامه قصد داریم تا مشکلات رایج که نیاز به تعمیر اجاق‌گاز را مرتفع می‌سازد مورد بررسی قرار دهیم و دلایل آن را نیز بیان خواهیم کرد تا در صورت امکان بتوانید دلیل ایجاد مشکل را مورد بررسی قرار داده و خود اقدامات لازم را نسبت به تعمیر اجاق گاز انجام دهید.

نحوه تنظیم شعله اجاق گاز و تعمیر اجاق گاز با مستر امداد در سراسر تهران

خاموش بودن پیلوت

این مشکل ممکن است به دلیل کم بودن مقداری گازی که به پیلوت می‌رسد در اجاق‌گاز شما اتفاق بیفتد. همچنین دیگر دلایل ایجاد این مشکل ممکن است ورود هوای زیاد به مخلوط‌کن باشد. برای رفع مشکل درصورتی‌که دلیل اول باعث ایجاد مشکل شده باشد باید شعله پیلوت را بر اساس آنچه که در دفترچه راهنما توضیح داده شده است تنظیم نمایید و برای دلیل دوم نیاز خواهید داشت تا کمی صفحه محفظه را ببندید. البته درصورتی‌که اجاق‌گاز شما از نوع مخلوط‌کن دار باشد این راه‌حل برای تعمیر اجاق‌گاز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

روشن نشدن مشعل‌های فوقانی اجاق‌گاز

این مشکل ممکن است به دلیل خاموش بودن پیلوت در اجاق‌گاز شما ایجاد شده باشد که برای رفع این مشکل تکنسین‌های این نمایندگی توصیه می‌کنند پیلوت را بررسی کرده و پس از کسب اطمینان از خاموش بودن آن اقدامات لازم را برای روشن‌کردن پیلوت انجام دهید.

زرد سوختن نوک مشعل‌ها

کم بودن نسبت هوا در مخلوط‌کن ممکن است باعث ایجاد این مشکل شود که در این شرایط بهتر است صفحه تنظیم مخلوط‌کن را اندکی باز بگذارید. درصورتی‌که فاصله نازل تا لوله رابط در اجاق گازهای جدید به‌هم‌خورده باشد باید نسبت به تنظیم آن اقدامات لازم را انجام دهید.

وزش داشتن شعله و شنیده‌شدن صدا از آن

درصورتی‌که نسبت هوا به گاز در مخلوط‌کن اجاق‌گاز شما زیاد باشد بدون شک با این مشکل در اجاق‌گاز خود مواجه خواهید شد که در این شرایط توصیه می‌شود صفحه مخلوط‌کن را اندکی ببندید.

دود کردن شعله

یکی دیگر از مشکلات رایج که ممکن است برای اجاق‌گاز شما ایجاد شود دود کردن شعله می‌باشد که علت اصلی این مشکل ممکن است زیاد بودن مقدار گاز در مخلوط گاز و هوا باشد در این شرایط نیز توصیه می‌شود برای رفع این مشکل اجاق‌گاز و تعمیر اجاق گازمقدار گاز را کاهش دهید. درصورتی‌که مشاهده کردید نازل گاز گشاد شده است باید نسبت به تعویض آن اقدامات لازم را انجام دهید. خوشبختانه در این نمایندگی از قطعات اورجینال و اصلی برای تعویض قطعات استفاده می‌شود که این امر طول عمر اجاق‌گاز شما را نیز تا حدودی افزایش خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *