تعمیر اجاق گاز نف در الهیه تهران در محل

بدون شک یکی از لوازم کاربردی و بسیار مهم در هر آشپزخانه ای اجاق گاز می باشد. یکی از برندهای پرطرفدار اجاق گاز در ایران اجاق گاز نف می باشد که استفاده مکرر از آن برای پخت انواع غذاها و چای باعث می شود با خرابی این دستگاه مواجه شده و در نهایت به تعمیر اجاق گاز نف نیاز پیدا کنید. شما می توانی د برای تعمیر اجاق گاز نف و رفع مشکلات این دستگاه به نمایندگی تعمیر لوازم خانگی مستر امداد مراجعه کنید.

در صورت تماس با نمایندگی مستر امداد در کوتاه ترین فرصت ممکن یکی از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص این‌ نمایندگی به محل شما اعزام می شود و تعمیر اجاق گاز نف را با کمترین هزینه برای شما انجام‌ می دهد. البته تکنسین های این نمایندگی قبل از این که در محل شما حاضر شوند ابتدا سعی می کنند مشاوره های لازم را به شما ارائه دهند تا در صورت امکان خود تعمیر اجاق گاز نف را انجام دهید.

تا پایان بهمن ماه با تماس با مستر امداد از تخفیف 100 هزار تومانی بر روی تعمیرات لوازم خانگی خود بهره‌مند شوید.

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز نف

تکنسین های نمایندگی مستر امداد با انواع مشکلات اجاق گاز نف مواجه شده اند از این رو می توانند به راحتی عیب یابی این برند اجاق گاز را انجام داده و راهکارهای رفع این مشکل را به شما ارائه خواهند داد. در ادامه مشکلات رایج که ممکن است برای این دستگاه پیش آید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز نف

ضعیف بودن جرقه های مشعل اجاق گاز نف

یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای دستگاه شما پیش آید ضعیف شدن جرقه های مشعل اجاق گاز می باشد. در صورت مواجهه با این مشکل برای تعمیر اجاق گاز نف می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

در مرحله نخست برای رفع این مشکل بهتر است به سراغ ماژول جرقه رفته و در صورت وجود مشکل در آن اقدامات لازم برای رفع این مشکل را انجام دهید. ماژول جرقه قطعه ای است که برای جرقه زدن انرژی مورد نیاز الکترود را فراهم می کند. در صورتی که این قطعه اجاق گاز نف خراب شود مشعل جرقه ضعیفی را ایجاد خواهد کرد. همچنین این امر باعث می شود مشعل به طور متناوب جرقه بزند. البته تکنسین های متخصص نمایندگی مستر امداد همواره توصیه می کنند قبل از این کهواقدامات لازم را برای تعویض ماژول جرقه انجام دهید الکترودها و سیم ها را مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که این دو قطعه مشکلی نداشتند می توانید با اطمینان خاطر به سراغ ماژول جرقه رفته و اقدامات لازم را برای تعویض این قطعه انجام دهید. خوشبختانه تمام قطعاتی که در تعمیرگاه و نمایندگی مستر امداد برای تعمیرات اجاق گاز نف ارائه می شوند اورجینال و فابریک هستند و نیاز شما به تعمیر مجدد این دستگاه را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

جرقه نزدن فندک

یکی دیگر از مشکلات رایج اجاق گاز نف این است که گاهی اوقات ممکن است جرقه زده نشود که برای تعمیر اجاق گاز نف در این شرایط بهتر است اقدامات زیر انجام گیرد.

در صورتی که فندک اجاق گاز نف قادر به اجرای عملیات خود به خوبی نباشد قبل از انجام هرگونه اقدامی بهتر است کلید فندک را مورد بررسی قرار دهید. کلید فندک قطعه ای از اجاق گاز می باشد که برای تولید جرقه ولتاژ مورد نیاز را به ماژول جرقه ارسال می کند. در صورت وجود مشکل در کلید فندک و عدم توانایی آن جهت ارسال انرژی مورد نیاز به ماژول جرقه فندک عمل نخواهد کرد. البته لازم به ذکر است که از دلایل مهم عمل نکردن فندک می توان به وجود مشکل در الکترود اشاره کرد. الکترود قطعه ای در اجاق گاز است که برای تولید شعله جرقه را با گاز ادغام می کند.

در صورت سوخته بودن الکترود یا جرقه ایجاد نخواهد شد و یا جرقه ایجاد شده بسیار ضعیف است و قادر به روشن کردن شعله نخواهد بود. در صورت خراب بودن الکترود نیز در اغلب موارد صدای کلیک کردن به گوش خواهد رسید. در این شرایط بهتر است اقدامات لازم برای تعویض الکترود توسط تعمیرکار این نمایندگی انجام گیرد.

خاموش شدن فندک به صورت ناگهانی

راهکارهای تعمیر اجاق گاز نف در صورت خاموش شدن فندک به صورت ناگهانی از قرار زیر است:

• یکی از مهمترین دلایل ایجاد این مشکل عدم تنظیم شعله دستگاه به درستی می باشد. برای رفع این مشکل تنها کافیست شعله را به درستی تنظیم کنید.

• همچنین از دیگر دلایل ایجاد این مشکل کم بودن فشار گاز می باشد که برای تعمیر اجاق گاز نف در این شرایط بهتر است فشار گاز را مورد بررسی قرار دهید.

• خراب بودن فندک نیز از دیگر دلایل ایجاد این مشکل می باشد که در این صورت باید فندک را تعمیر کرد و اگر تعمیر آن امکان پذیر نبود باید اقدامات لازم را برای تعویض فندک انجام دهید.

تعمیر اجاق گاز نف در منزل

جرقه زدن اجاق گاز نف به صورت مداوم

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای اجاق گاز برند نف شما ایجاد شود این است که ممکن است به صورت مداوم جرقه بزند. راهکارهای رفع این‌ مشکل نیز از قرار زیر است:

• سوختن فندک ممکن است یکی از دلایل ایجاد این مشکل باشد از این رو در صورت مواجهه با این‌ مشکل بهتر است ابتدا فندک را مورد بررسی قرار دهید و اگر سوخته بود آن را تعویض کنید.

• اگر در جعبه فندک رطوبت و نم وجود داشته باشد نیز با این‌مشکل مواجه خواهید شد از این رو بهتر است در صورت مشاهده این مشکل قبل از هرگونه اقدامی ابتدا فندک و جعبه آن را مورد بررسی قرار داده و در صورت وجود نم و رطوبت اقدامات لازم را برای خشک کردن این نم و رطوبت انجام دهید. پس از بررسی فندک اگر متوجه شدید که فندک خراب شده است باید اقدامات لازم را برای تعمیر فندک انجام داده تا تعمیر اجاق گاز نف به اتمام برسد.

• در نهایت آخرین دلیلی که ممکن است باعث ایجاد این مشکل در دستگاه شما شود سر رفتن غذا روی اجاق گاز می باشد که بهتر است تا حد امکان از بروز این‌ مشکل خودداری کنید.

خاموش شدن شعله اجاق گاز نف

در صورتی که‌ پس از رها کردن ولوم اجاق گاز شعله خاموش می شود باید موارد زیر را برای تعمیر اجاق گاز نف انجام دهید:

• در صورتی که روی شعله پخش کن شما چربی زیادی وجود داشته باشد با این مشکل مواجه خواهید شد که در این صورت باید آن را به صورت کامل تمیز کنید.

• خراب شدن ترموکوپل نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد این مشکل می باشد از این رو درصورت مواجهه با این مشکل بهتر است ترموکوپل را نیز مورد بررسی قرار داده و در صورت امکان آن را تعمیر کنید. در صورت نیاز بهتر است اقدامات لازم را برای تعویض این قطعه انجام دهید.

• در صورت وجود مشکل در ولوم نیز باید اقدامات لازم برای تعمیر و یا تعویض آن انجام گیرد.

 

بشتر بخوانید:

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر جاروبرقی

تعمیر سای بای ساید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *