لباسشویی

یکی از ضروری ترین لوازم خانگی ماشین لباسشویی می باشد از این رو شناخت علل خرابی و روش های رفع مشکلات رایج که ممکن است برای لباسشویی شما پیش آید از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. گاهی اوقات ممکن است تمامی لباس های شما کثیف باشد و به استفاده از لباسشویی نیاز داشته باشید اما پس از انداختن لباس ها در آن متوجه شوید که دستگاه شما خراب است. در صورتی که در این شرایط علل خرابی دستگاه را بدانید می توانید بهتر در جهت تعمیر آن اقدام نمایید.

در ادامه قصد داریم تا علل خرابی لباسشویی و مشکلات رایج که ممکن است برای لباسشویی شما پیش آید را مورد بررسی قرار دهیم.

مهمترین علل خرابی و مشکلات رایج آن

ماشین های لباسشویی امروزه دارای کیفیت بسیار مناسبی می باشند و به گونه ای طراحی شده اند که افراد با دانستن علل خرابی  و داشتن دانش لازم در زمینه تعمیرات بتوانند در منزل نسبت به رفع خرابی و تعمیر لباسشویی اقدام نمایند. علل خرابی متنوع می باشد و هر یک از آن ها ممکن است در عملکرد دستگاه نقص ایجاد کند. در ادامه با مهمترین علل خرابی لباسشویی و مشکلات رایج آن آشنا خواهیم شد.لباسشویی

روشن نشدن لباسشویی

یکی از مشکلات رایج که ممکن است با آن مواجه شوید روشن نشدن آن می باشد. اما آیا می دانید علل خرابی و این مشکل رایج این دستگاه چیست؟ نخستین علت این مشکل ممکن است قطع بودن جریان برق در پریز مورد استفاده برای روشن کردن آن باشد.

همچنین خرابی کابل و یا جدا شدن سه شاخه از محل اتصال ممکن است از علل این مشکل رایج باشند. در صورت عدم وجود مشکل در موارد ذکر شده بهتر است کابل را از پریز خارج کرده و نحوه اتصال داخلی سیم های دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.همچنین از دیگر علل خرابی می توان به خراب بودن قفل درب ماشین و عدم بسته شدن صحیح آن اشاره کرد. خرابی کلیدها نیز می تواند یکی دیگر از علل خرابی باشد.

ایجاد صدا ماشین لباسشویی

شنیده شدن صدای غیرطبیعی هنگام کار کردن با لباسشویی یکی دیگر از مشکلات رایج این دستگاه می باشد. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به تراز نبودن پایه های لباسشویی، وجود مشکل در کاسه نمد و کمک لباسشویی اشاره کرد. دیگر علل خرابی و این مشکل نیز می توانند باز نشدن پچ های حمل و نقلی در لباسشویی و قرار نگرفتن میزان یکنواخت لباس در آبکش باشند. شل بودن بست پیچ ها نیز ممکن است این مشکل را برای دستگاه شما ایجاد کنند.

از دیگر علل این مشکل نیز می توان به شکستگی سه نظام آبکش و خرابی تسمه تایم اشاره کرد. در صورتی که المنت در مکان صحیح خود قرار نگرفته باشد و یا لاستیک لرزه گیر لباسشویی پوسیده و یا خارج شده باشد این مشکل برای دستگاه شما پیش خواهد آمد. وجود قطعه سنگین در لباسشویی نیز ممکن است باعث ایجاد صدا هنگام چرخیدن کاسه و دیگ شود.لباسشویی

آبگیری نکردن و یا عدم ورود آب به محفظه داخلی لباسشویی

یکی دیگر از مشکلات رایج این است که با حرت دادن ولوم به طرف پایین لامپ خبر روشن می شود اما ماشین آبگیری نمی کند. از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • باز بودن درب
  • خراب بودن میکروسوئیچ
  • معیوب بودن هیدرواستات
  • قطع شدن سیم های رابط بین کلید تایمر، میکرو سوئیچ، هیدرواستات و شیر
  • خراب شدن شیر ورودی آب

تمام شدن عملیات آبگیری لباسشویی و عدم آغاز عملیات بعدی

یکی دیگر از مشکلات رایج تمام شدن عملیات آبگیری و عدم آغاز عملیات بعدی می باشد که از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب بودن هیدرواستات
  • سوختن موتور تایمر
  • قطع شدن سیم رابط بین موتور تایمر و هیدرواستاتلباسشویی

باز شدن شیرآب و آغاز عملیات آبگیری در صورتی که لباسشویی خاموش باشد

یکی از رایج ترین مشکلات این مورد است و از مهمترین علل خرابی و این مشکل رایج می توان به خرابی شیر برقی اشاره کرد. البته گاهی اوقات ممکن است علت این مشکل معیوب بودن تایمر لباسشویی باشد. در صورتی که بتواند علت دقیق آن را تشخیص دهید بهتر می توانید نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

قطع نشدن عملیات آبگیری

در صورتی که آب درون دیگ در مدت آبگیری بسیار زیاد شده باشد و به راحتی از شیشه درب قابل مشاهده باشد علل خرابی از شیر ورودی آب خواهد بود. در صورتی که پس از قطع کردن اتصال برق ورود آب به داخل دستگاه متوقف نشد شیر اشکال دارد اما در صورت قطع شدن جریان آب با قطع شدن جریان برق علل خرابی به تایمر، سوئیچ فشار و یا کم بودن فشار آب شیلنگ ورودی نسبت داده می شود.

نشت آب از لباسشویی در حال کار

علل خرابی و این مشکل رایج به محل دقیق نشت آب بستگی دارد. در صورتی که محل نشتی آب رابط ها لاستیکی آب باشد باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد. یکی دیگر از علل این مشکل ممکن است ترکیدگی قاپ مخصوص جاپودری و یا واترپمپ باشد.

تعمیر لباسشویی سامسونگ توسط تیم حرفه ای مستر امداد

در صورتی که به علل مختلف لباسشویی شما خراب شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد می توانید با کادر حرفه ای و متخصص مستر امداد تماس بگیرید. بلافاصله پس از تماس شما یکی از تکنسین های متخصص ما برای رفع علل خرابی به منزل شما مراجعه خواهد کرد و در کمترین زمان ممکن و با کمترین قیمت نسبت به تعمیر لباسشویی شما اقدام خواهد نمود.لباسشویی

در رابطه با خرابی لباسشویی باید این نکته را همواره در خاطر داشته باشید که رفع برخی از علل خرابی همچون عدم تخلیه آب به متخصصین حرفه ای نیاز دارد. تیم مستر امداد با در اختیار داشتن متخصصان حرفه ای در زمینه تعمیر لباسشویی انواع برند همچون لباسشویی بوش ، لباسشویی سامسونگ ، لباسشویی ال جی و … این خدمات را به صورت تخصصی و با ضمانت به شما ارائه خواهد داد.

تمامی کادر حرفه ای و متخصص مستر امداد در زمینه تعمیر لباسشویی دوره های کامل را سپری کرده اند از این رو می توانید با خیال راحت دستگاه خود را به آن ها بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *